Hlavní obsah

Brazilský gangster, který se snažil utéct z vězení převlečený za svou dceru, spáchal sebevraždu

Clauvino da Silva po neúspešném pokusu o útěk z vězení zřejmě spáchal sebevraždu. (Video: Lukáš Marek, Reuters)

 

Reklama

6. 8. 2019 17:13

Vůdce brazilského gangu Clauvino da Silva, který se neúspěšně pokusil utéct z vězení v převleku za svou 19letou dceru, byl dnes nalezen v cele mrtvý. Oběsil se. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní úřady.

Článek

Dvaačtyřicetiletý zločinec přezdívaný Mrňous k přestrojení použil latexovou masku, paruku, brýle, podprsenku, růžové tričko s veselým motivem a upnuté džíny; takto maskován se pokusil odejít z věznice Gericinó v Rio de Janeiro. Dceru, která ho přišla v sobotu navštívit, měl zřejmě v plánu nechat uvnitř.

Úřad pro správu věznic posléze zveřejnil video, na němž Clauvino da Silva postupně odkládá svůj převlek a říká nahlas své jméno. Záznam zhlédly miliony uživatelů po celém světě. Po zmařeném pokusu o útěk byl gangster převezen do věznice s maximální ostrahou.

„Vězeň se podle všeho oběsil na prostěradle,” uvedla dnes vězeňská správa a dodala, že okolnosti se vyšetřují. Da Silva byl podle brazilských úřadů členem vedení Red Command, jedné z nejmocnějších brazilských zločineckých skupin, která ovládala obchod s drogami ve značné části Ria.

Brazílie se dlouhodobě potýká s problémy s násilím v přeplněném vězeňském systému, který je třetí největší na světě, připomněla v souvislosti s kauzou agentura Reuters.

Minulý týden zemřelo při střetu dvou gangů ve věznici v brazilském městě Altamira 62 vězňů. Střety vypukly poté, co skupina vězňů zaútočila na křídlo, v němž byli umístěni vězni ze znepřáteleného gangu, a založila přitom požár. Většina obětí se udusila, 16 vězňů mělo uříznuté hlavy.

Za poslední tři dekády stoupl počet uvězněných osob v Brazílii osmkrát na zhruba 750 000 lidí.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:
Gangster

Doporučované