Hlavní obsah

Komunální volby

Konečné výsledky voleb v ČR
Sečteno 100 %
Výsledky voleb
StranaZastupitelé
SNK-CELK
38 099
NK
5 770
KDU-ČSL
2 716
STAN+NK
1 886
ODS
1 600

Volby do Senátu

Výsledky 1. kola voleb
Sečteno 100 %
Výsledky voleb

Brexitu se obávají i české firmy. Jak velká je to hrozba a jak se na ni připravit?

Rozhovor s ředitelem firemního bankovnictví ČSOB Petrem Mandou o dopadu brexitu na českou ekonomiku.Video: Anita Baselová, Seznam Zprávy

 

Reklama

13. 3. 2019 19:10

Podobu brexitu se nedaří ujednat ani dva týdny před oficiálním datem vystoupení Velké Británie z evropského společenství. Nejistota panuje nejen v centru dění ale i u českých firem, které s Británií obchodují. Na některé situace se ale podle ředitele firemního bankovnictví ČSOB Petra Mandy dá připravit.

Článek

Podle průzkumu ČSOB to vypadá, že se podnikatelé brexitu nijak výrazně neobávají, konkrétně jen 36 % dotázaných uvedlo, že očekává negativní vliv na podnikání důsledkem brexitu.

Podle ředitele firemního bankovnictví ČSOB Petra Mandy je ale i přesto na českých podnikatelích znát nervozita, a to především z množství scénářů, které mohou koncem března nastat.

Největší rizika jsou podle něj v odběratelsko-dodavatelských vztazích. „Často například firmy zvažují, jaký bude mít brexit dopad do jejich právních vztahů v rámci obchodních smluv,“ uvádí Manda příklad.

Celý rozhovor s Petrem Mandou najdete ve videu v úvodu článku.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované