Hlavní obsah

Britové zveřejnili fotografie atentátníka z Manchesteru

Tvář manchesterského atentátníka.

 

Reklama

28. 5. 2017 8:48

Vyšetřovatelé prohledávají čtyři další místa, ve vazbě zůstává jedenáct lidí.

Článek

Britská policie zveřejnila snímky sebevražedného atentátníka z Manchesteru Salmána Abádího, který se odpálil těsně po koncertu zpěvačky Ariany Grande a zabil přitom 22 lidí včetně dětí a teenagerů.

Snímky zachycují Abádího krátce před teroristickým útokem.

Vyšetřovatelé okolností útoku stále prověřují řadu informací, aby odkryli všechny souvislosti činu. Prohledávají mimo jiné čtyři další místa, ve vazbě zůstává jedenáct lidí.

V Tripolisu byl zatčen i bratr Salmána Abádího, který byl prý členem islamistické buňky a plánoval atentát na vyslance OSN v Libyi, jak uvedl list The Daily Telegraph.

Terčem atentátu se měl stát Němec Martin Kobler, který OSN v Libyi zastupuje. Útok byl chystán na dobu, kdy bude Kobler pobývat v metropoli Tripolisu. Plán byl ale překažen dříve, než mohl být realizován, uvedly diplomatické zdroje.

Libyjské bezpečnostní síly údajně buňku několik měsíců sledovaly a označily Hashema Abediho (v arabském přepisu Hašíma Abádího), dvacetiletého bratra sebevražedného atentátníka z Manchesteru, za „významného hráče". Islamisté již měli téměř připravenou výbušninu, jejíž exploze měla zasáhnout Koblerův konvoj.

V Británii byl už snížen stupeň teroristického poplachu z nejvyššího na druhý nejvyšší. Vojáci, kteří byli nasazeni, aby pomáhali policistům, budou staženi v noci na pondělí.

Policie ale dál hlídá stovky událostí po celé Velké Británii. Platilo to v sobotu i pro fotbalové finále FA Cupu ve Wembley, rovněž pro finále Skotského poháru.

Velké akce jsou plánovány na neděli už i do Manchesteru.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované