Hlavní obsah

Čau, lidi, tady Jolanda. Premiér obdržel poselství z vesmíru

Foto: Seznam Zprávy

Andrej Babiš má ke světu ezoteriky blízko.

Reklama

22. 6. 2020 13:00

Že projevy českého premiéra občas připomínají spíš pořad Volejte věštce, by mohlo být roztomile legrační, kdyby…

Článek

Že projevy českého premiéra občas připomínají spíš pořad Volejte věštce, by mohlo být roztomile legrační, kdyby…

Premiér Andrej Babiš se v neděli obrátil k národu, aby mu sdělil, že se stala věc zásadního významu. Obdržel totiž poselství z hvězd.

„Večer byla strašně důležitá věc. Byl slunovrat, zatmění Slunce, Měsíc v novu. Matka Země a otec Slunce nám vzkázali, prosím vás, že máme spolupracovat alespoň čtyři měsíce,“ uvedl premiér České republiky.

Pro pomalejší voliče, kteří by snad narážku matky Země nepochopili: za necelé čtyři měsíce jsou krajské volby.

Otec Slunce pak údajně skrze českého premiéra pravil, že „nám tady do tý naší zemičky nikdo nebude mluvit, ani ty velký, ani nikdo ze zahraničí“. Souvislost s čerstvou rezolucí Evropského parlamentu, že je český premiér ve střetu zájmů, samozřejmě neexistuje. Andrej Babiš totiž žádný střet zájmů nemá a navíc ho nezneužívá.

Člověk si jen říká, jak zoufalá situace asi musí být, aby člověk na svou obhajobu vytahoval slunovrat.

Dvě minuty

Pravidelné autorské glosy osobností Seznam Zpráv.

Názory, postřehy, komentáře. Ve dvou minutách, v textu a zvuku, každý všední den.

Archiv všech glos najdete tady, podcasty a další audio Seznam Zpráv tady.

Ne že by to snad bylo poprvé, co nás předseda vlády oblažil nějakým ezoterickým moudrem. Například víme, že pije bylinkové čaje, které mu vybírá rodinný léčitel za pomoci virgule. A stejný postup veřejně doporučuje i hlavě státu a vrchnímu veliteli ozbrojených sil.

Ostatně i vstup do politiky Babišovi údajně poradila kartářka právě proto, že byla vhodná konstelace vesmírných těles. Tak díky, Merkure. Mimochodem, stejná paní připravila žádost o dotaci na Čapí hnízdo a je nyní v kauze stíhaná. Nejspíš doplatila na známou poučku, že sám sobě člověk karty vyložit nemůže.

Že projevy českého premiéra obsahem i dikcí občas připomínají spíš pořad Volejte věštce, by mohlo být roztomile legrační.

Kdyby ovšem nebyl zároveň klíčovým politikem zodpovědným za řízení země v době koronavirové pandemie.

Který při jednání Sněmovny o mimořádných opatřeních zničehonic vzývá „sílu ducha k nápravě věcí obecných“ a „věří moudrosti svého fyzického těla“, což je podle hlubin internetu původně mantra spojená s jistou léčitelkou.

A který dohledem nad vývojem vakcíny proti koronaviru pověřil lékařku, jež o sobě hrdě tvrdí, že je certifikovaná homeopatka.

Asi nám nezbude nic jiného než se – jako ministryně financí Alena Schillerová – obrátit na víru v anděly.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované