Hlavní obsah

České poště kvůli koronaviru chybí 650 lidí a musela zavřít 19 poboček

Foto: Shutterstock.com

Ilustrační foto.

Reklama

25. 2. 2021 15:49

Česká pošta má málo pracovníků. V souvislosti s nákazou covidem-19 chybí po Česku 650 lidí. Zavřela kvůli tomu 19 poboček. Nejhorší stav je od minulého pátku v Praze 6, kde se potvrdila nákaza u části doručovatelů.

Článek

České poště v současnosti chybí kvůli koronavirové epidemii zhruba 650 zaměstnanců z celkem 14 500 lidí v doručovací síti. Zavřeno je 19 poboček z 3200, přičemž ve 13 případech jde o pošty provozované partnery. Informace sdělil ve čtvrtek Ivo Vysoudil z tiskového oddělení.

„Na většině poboček se nám absence zaměstnanců daří vykrývat výpomocemi z jiných poboček, přesto evidujeme nepřítomnost pracovníků v souvislosti s covidem-19 na 446 poštách a poštách Partner,“ uvedl Vysoudil. Loni na jaře během první vlny epidemie měla pošta uzavřených až 200 poboček.

Praha 6 je na tom nejhůř

Asi nehorší stav v doručovací síti je od minulého pátku v Praze 6, kde se potvrdila nákaza koronavirem u části listovních doručovatelů. Další jsou kvůli tomu v karanténě. „V současné době doručujeme v Praze 6 s 35 doručovateli, což je polovina normálního stavu. V Praze 6 pomáhají doručovat i kolegové z jiných doručovacích okrsků,“ dodal.

Prioritou je podle Vysoudila doručení důchodů, to má absolutní přednost. „Zásilky se mohou zpožďovat, za to bychom se chtěli našim klientům omluvit. Děláme, co je v našich silách, ale některé věci, zejména v této šílené covidové době, prostě neovlivníte,“ podotkl.

Kvůli šíření koronaviru pošta také přemístila provoz Mobilní pošty. V reakci na rozhodnutí vlády o omezení pohybu v okresech nejvíce postižených koronavirem rozhodla Česká pošta o zapojení Mobilní pošty na Trutnovsku, Chebsku a Sokolovsku. Mobilní pošta na Trutnovsku zajíždí do 15 obcí, na Chebsku a Sokolovsku do 20 obcí, jež na svém území nemají kamennou pobočku pošty. Hlavním důvodem je ochrana zdraví a snížení mobility lidí.

Foto: Česká pošta

Pojízdná pošta by měla především zajistit služby v místech, kde je pobočka pošty dočasně uzavřena, například kvůli nákaze covidem-19 nebo rekonstrukci.

Pomoc proti zdražování – Jak zvládnout krizi

Domácnosti a firmy čelí problémům s vysokou inflací a růstem cen energií. Projekt Seznam Zpráv „Jak zvládnout krizi“ vám nabízí praktické informace, jak ušetřit a jak řešit či snížit dopady zdražování.

Mohlo by vás také zajímat:

Reklama

Související témata:

Doporučované