Hlavní obsah

Česko zasáhnou od dnešního odpoledne silné bouře, hrozí povodně

Foto: Unsplash

Ilustrační foto.

Reklama

12. 5. 12:24

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil výstrahu před silnými bouřkami s vydatným deštěm, které Česko zasáhnou dnes odpoledne.

Článek

Na jihozápadě Čech čekají meteorologové úhrny kolem 50 milimetrů, na severovýchodě 40 milimetrů. Hrozí povodně. ČHMÚ naopak zrušil výstrahu před bouřemi ve Zlínském kraji.

V jihozápadní polovině Čech hrozí bouřky s vydatným deštěm až do čtvrtečního poledne. „Nejvyšší úhrny se vyskytnou pravděpodobně v Plzeňském, popřípadě v Karlovarském kraji. Ve čtvrtek odpoledne bude déšť slábnout,“ uvedli meteorologové. Lidé by měli být opatrní zejména při jízdě autem.

Na severovýchodě země mohou být bouřky doprovázeny krupobitím, slábnout by měly dnes v noci. Ve čtvrtek během dne se ale na severu a severovýchodě území mohou silné bouřky lokálně znovu objevit.

„V důsledku vydatných srážek očekáváme od středy odpoledne výraznější vzestupy hladin v jihozápadní polovině Čech a na severu a severovýchodě Čech, pravděpodobně s překročením prvního stupně povodňové aktivity, ojediněle i vyšších stupňů,“ dodali meteorologové.

Toky odvodňující horské oblasti, zejména v oblasti Krkonoš a Jizerských hor, stále doplňuje i voda z tajícího sněhu, a vzestupy tak mohou být výraznější, ojediněle proto nelze vyloučit překročení vyšších povodňových stupňů.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované