Hlavní obsah

Chardonnay z B/V vinařství má zvláštní cenu světové federace

Foto: Shutterstock.com

Ilustrační snímek.

Reklama

13. 1. 2021 21:43

Mimořádný úspěch mezi světovými vinaři zaznamenalo B/V vinařství z Ratíškovic na Hodonínsku.

Článek

Jeho Chardonnay Reserva 2017, pozdní sběr, se dostalo mezi výběr 11 nejlepších suchých vín ze všech účastníků soutěží pořádaných v roce 2020 Světovou federací významných mezinárodních soutěží vín a destilátů Vinofed. V tiskové zprávě o tom informoval Vinařský fond, který účast tuzemských vinařů na zahraničních soutěžích finančně podporuje.

Federace vybírala vína pro speciální ocenění podle absolutního dosaženého skóre na soutěžích, které pořádala. Chardonnay z Ratíškovic bodovalo na soutěži Le Mondial des Vins Blancs ve Štrasburku.

„Rok 2020 se vinou koronavirové krize zapíše do historie vinařských soutěží jako velmi zvláštní a složitý. Přesto však přinesl moravským a českým vinařům mnoho důvodů k radosti včetně překvapení v podobě ocenění pro Chardonnay z B/V vinařství. Tím byl pomyslně završen výjimečně úspěšný rok v poměřování kvality vín na mezinárodní scéně,“ uvedl ředitel Národního vinařského centra Pavel Krška.

Až na tři březnové byly termíny všech loňských soutěží spadajících pod Vinofed často i několikrát měněny, tři soutěže byly úplně zrušeny a poprvé se jedna soutěž uskutečnila pouze online. Na zbylých třinácti soutěžích konaných v roce 2020 porotci posuzovali celkem 31 047 vín, což je ve srovnání s předchozím rokem asi o 14 procent méně.

Ratíškovickému B\V vinařství se v loňském roce na mezinárodních soutěžích vín velmi dařilo, získalo například ocenění pro nejlepší bílé víno soutěže na putovní soutěži Concours Mondial de Bruxelles v Brně, titul šampiona na izraelské soutěži Terravino, 27 medailí na soutěži Mundus Vini v Německu a 30 medailí na soutěži v Hongkongu.

Reklama

Související témata:

Doporučované