Hlavní obsah

Cheb přispěje provozovateli městského kina na loňské ztráty

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

17. 1. 22:20

Cheb finančně pomůže provozovateli chebského kina Svět, které je kvůli koronaviru dlouho zavřené. Na ztráty z loňského roku město přispěje 250 tisíci. Aspoň částečně to sníží propad příjmů, který kino za současné situace má.

Článek

Chebské kino je podle starosty Antonína Jalovce (VPM) formou provozování málo obvyklé. Většina kin v Česku je buď součástí velkých multiplexů anebo je provozují městská a obecní kulturní zařízení. Chebské kino sice patří městu, provozovatelem je ale soukromá firma.

„Právě proto Ministerstvo kultury ve svých dotačních programech na podobný typ kin pozapomnělo. Provozovatel kina tak nemá nárok na žádnou dotaci, a i když mu město odpustilo polovinu nájemného, podobně jako dalším podnikatelům, tak se vloni dostal do citelné ztráty, protože po valnou číst sezony nemohl promítat a neměl ani příjem z prodeje občerstvení,“ popsal Jalovec.

Jestli podobnou podporu město poskytne i pro letošní rok, zatím radní nerozhodli. Podle starosty počkají až na vývoj minimálně v prvním čtvrtletí, a pak se teprve budou zabývat možností dalšího příspěvku.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované