Hlavní obsah
Online

Sledujte, co se právě děje v redakci Seznam Zpráv. Buďte s námi

Foto: Seznam Zprávy

Reportérka Daniela Přádová a fotograf Jan Mihaliček ve Všeobecné fakultní nemocnici

Reklama

16. 9. 8:00
aktualizováno • 11:41

Střípky z redakční kuchyně. Postřehy reportérů z terénu. Informace o tom, co pro vás právě připravujeme. Zpravodajové Seznam Zpráv vám v reálném čase poodkrývají, jak vzniká naše zpravodajství.

Článek
 • 1. prosince: Šéf České spořitelny ve Studiu Burza

  Do Studia Burza dorazil šéf České spořitelny Tomáš Salomon. Mluvili jsme o hypotékách a cestě české ekonomiky z covidové pandemie. Rozhovor čtěte už brzy na SZ Byznys.

  Foto:

  Generální ředitel České spořitelny Tomáš Salomon (vpravo) a šéfredaktor SZ Byznys Martin Jašminský ve studiu Burza.

 • 1. prosince: Chybí vám podcast Ve vatě? Pusťte si krátkou verzi

  Investiční podcast Ve vatě, který připravují novinářka Seznam Zpráv Markéta Bidrmanová a bývalý bankéř Radovan Vávra, vychází jednou za 14 dní.

  Právě dvoutýdenní frekvence je zatím jediná věc, kterou posluchači oblíbenému podcastu vyčítají. Proto jsme se v mezidobí rozhodli připravovat i krátký videoformát Rychlá vata, kde Radovan Vávra odpovídá na vaše otázky – a že jich chodí opravdu hodně.

  Máte také dotaz ohledně vašich osobních financí a investic? Pošlete ho na e-mail audio@sz.cz nebo pište na Twitter s hashtagem #Vevate.

 • 1. prosince: Jsme u schvalování covidových podpor

  Poslanci na mimořádné schůzi hlasují o tom, kolik peněz budou dostávat lidé v karanténě a izolaci. Jde o první zákony, které vláda Andreje Babiše nese do Sněmovny, v níž nemá většinu. Dění sledují redaktoři Michaela Rambousková a Jaroslav Gavenda.

  Foto:

  Novináři připravení na Tomia Okamuru.

 • 1. prosince: Sledujeme, jak se podávají monoklonální protilátky

  Reportérka Daniela Přádová a fotograf Jan Mihaliček byli ve středu za pacienty, kteří dostávají monoklonální protilátky ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Jak celý proces probíhá a co říkají na dostupnost drahého léku sami pacienti? To vše už brzy na Seznam Zprávách, samozřejmě včetně fotografií.

  Foto:

  Reportérka Daniela Přádová a fotograf Jan Mihaliček.

 • 1. prosince: Jak rozhodne Ústavní soud o domácích porodech?

  Náš brněnský reportér Tomáš Svoboda je dnes v budově Ústavního soudu, kde sleduje jednání týkající se domácích porodů. Podrobnosti nabídneme v článku, který vyjde hned, jakmile soud rozhodne.

  Foto:

  Reportér Tomáš Svoboda.

 • 30. listopadu: V Mělníku na vánočních trzích

  O soudu s paní, která kvůli své důvěřivosti přišla o dům, napíše reportér Petr Švihel v nejbližších dnech. Protože se ale odehrával v Mělníku, stavil se na místních trzích, o kterých kolují tamtamy, že fungují i přes zákaz.

  Realita? „V úterý odpoledne byl otevřený jen jeden stánek. Paní, která prodává lahvové pivo a nápoje, říká, že je tu celoročně. A že se na advent přidalo pár stánků navíc, které jsou teď ale zavřené. Říká také, že tomu nerozumí, proč by trhy neměly být a restaurace třeba můžou. Do Mělníku na trhy prý lidi nejezdí jak do Prahy a jsou jen pro místní,“ popsal reportér.

  Foto:

  Reportér Petr Švihel

 • 30. listopadu: Fotoreportér David Neff na mimořádně silné reportáži

  Fotoreportér David Neff pořídil sérii snímků, které dokumentují vyčerpání zdravotníků v nemocnici v Prostějově zahlcené pacienty s covidem. Někteří předtím, než skončí na plicní ventilaci, zdravotníkům nadávají.

 • 30. listopadu: Míříme na první tiskovku dvou premiérů

  Reportér Seznam Zpráv Jaroslav Gavenda bude v 10:30 na tiskové konferenci na Úřadu vlády, kde k tématu očkování vystoupí končící předseda vlády Andrej Babiš spolu s novým premiérem Petrem Fialou. Jedná se o jejich vůbec první společnou tiskovou konferenci.

  Foto:

  Reportér Jaroslav Gavenda.

 • 29. listopadu: Jsme v Lánech, kde prezident přijímá prvního kandidáta na ministra

  Reportér Seznam Zpráv Jaroslav Gavenda sleduje na zámku v Lánech jednání mezi prezidentem Milošem Zemanem a předsedou Pirátů Ivanem Bartošem, kandidátem na ministra pro místní rozvoj. Prezident se v následujících dnech setká se všemi kandidáty na ministry v abecedním pořadí.

  Foto:

  Reportér Jaroslav Gavenda v Lánech

 • 29. listopadu: Sledujeme zájem o nové očkovací centrum na Černém Mostě

  Foto:

  Petr Švihel u očkovacího místa na Černém Mostě v Praze.

 • 26. listopadu: Redakční porada, na kterou jedna obrazovka nestačí

  Když se virtuálně sejde redakce zpravodajství Seznam Zpráv na společné poradě, je novinářů plná nikoliv jedna, ale rovnou dvě obrazovky. Tak jako v pátek dopoledne, kdy si redakční tým vyslechl gratulaci a poděkování od šéfredaktora Jiřího Kubíka (na prvním snímku vlevo nahoře :-)) za zisk druhé prestižní ceny Křišťálová Lupa v řadě.

  Foto:

  Páteční porada byla zároveň zátěžovým testem redakční zoomové místnosti.

  Foto:

  Systém v náročné zkoušce odolnosti obstál.

 • 26. listopadu: Tomáš Zima promluvil o covidu a Zemanově zdraví

  Prezident Miloš Zeman byl ve čtvrtek po sedmi týdnech v nemocnici propuštěn do domácí péče. V Lánech ale vydržel jen pár hodin, pak ho sanitka odvezla zpět do Ústřední vojenské nemocnice kvůli pozitivnímu testu na covid. V jakém stavu je?

  Hostem podcastu Seznam Zpráv Ptám se já byl rektor Univerzity Karlovy a šéf prezidentova lékařského konzilia Tomáš Zima.

 • 26. listopadu: Soud vynese rozsudek v kauze sportovních dotací

  Už za pár minut vynese soud rozsudek v kauze sportovních dotací ministerstva školství. Mezi obžalovanými je exnáměstkyně Simona Kratochvílová či někdejší šéf českého fotbalu Miroslav Pelta. Rozhodnutí u soudu přímo sledují reportéři Seznam Zpráv Ondřej Koutník a Luděk Mádl.

 • 26. listopadu: Seznam Zprávy obhájily vítězství v Křišťálové Lupě

  Zpravodajský server Seznam Zprávy obhájil vítězství v anketě Křišťálová Lupa v kategorii Zpravodajství a publicistika.

  Redakce Seznam Zpráv si ocenění v prestižní kategorii odnáší podruhé v řadě, na slavnostním vyhlášení populární ankety si cenu za rok 2021 převzal šéfredaktor Jiří Kubík.

 • 24. listopadu: Rozhovor s rebelem z České národní banky

  Dnes redaktor SZ Byznys Jiří Zatloukal hovořil s členem bankovní rady České národní banky Oldřichem Dědkem, který patří v radě mezi „rebely“. Je totiž dlouhodobě proti zvedání úrokových sazeb. Rozhovor s Oldřichem Dědkem zveřejníme již brzy.

  Foto: David Neff

  Redaktor Jiří Zatloukal a člen bankovní rady ČNB Oldřich Dědek.

 • 24. listopadu: Za pacienty, kteří bojují po covidu o život

  Fotograf Seznam Zpráv David Neff zachytil pacienty na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny na Karlově náměstí v Praze. Infekční už nejsou. Lékaři je ale musejí udržovat v umělém spánku a dál bojují o jejich životy.

 • 23. listopadu: Do pořadu Výzva přišel šéf lékařské komory Milan Kubek

  Prezidenta České lékařské komory Milana Kubka zpovídala redaktorka Markéta Bidrmanová. Prozradil, že by byl pro povinné očkování lékařů a potažmo i celé populace. „My jsme již dříve vyzvali, aby očkování bylo povinné pro zdravotníky a zaměstnance ve zdravotnictví. Druhou součástí je výzva, aby vláda připravila legislativní změny, které jsou potřeba k zavedení povinného očkování pro všechny obyvatele, kteří nemají zásadní kontraindikace, protože očkování jim může zachránit život,“ řekl Kubek v pořadu Výzva.

Sdílejte článek
Související témata:

Hlavní zprávy