Hlavní obsah

Další Češi žalují koncern Volkswagen. Programové prohlášení vlády a vzpomínka na Václava Havla

Večerní zprávy 18. 12. 2017.

 

Reklama

18. 12. 2017 18:00

Další Češi žalují koncern Volkswagen kvůli emisnímu skandálu Dieselgate. Například kvůli tomu, že měli problém své auto prodat. Podruhé se sešla vláda Andreje Babiše a řešila programové prohlášení kabinetu. Nejen o tom jsou dnešní Večerní zprávy.

Článek

V září jich bylo tisíc, před koncem roku přibude další pětistovka. Čechů, kteří žalují Volkswagen a Škodu Auto kvůli emisnímu skandálu Dieselgate, stále přibývá. Společnou žalobu organizuje firma Safe Diesel. Seznam zjišťoval, co vedlo majitele postižených aut k tomu, aby šli k soudu.

Německá kancléřka Angela Merkelová se odpoledne sešla s pozůstalými po obětech loňského teroristického útoku. Došlo k němu v Berlíně na vánočním trhu. Mezi pozůstalými byl i Čech Petr Čižmár - při útoku přišel o manželku.

Hoteliér Alexandr Bílek ze Špindlerova Mlýna nabídl vánoční pobyt zdarma rodinám prvňáčků z teplické základní školy. Poté, co škola zveřejnila jejich společnou třídní fotografii, se na ně na internetu sesypaly stovky rasistických a jinak urážlivých komentářů. Hoteliér tak chce dětem ponížení vynahradit.

Čtyřnásobný vrah Kevin Dahlgren chce zpátky do Spojených států. Pokud by s žádostí uspěl, strávil by Američan odsouzený v Česku na doživotí zbytek života v americké psychiatrické léčebně.

Před šesti lety zemřel Václav Havel, poslední prezident Československa a první prezident samostatného Česka. Vzpomínkové akce se dnes konaly na řadě míst - jedna z nich v Praze na Jungmannově náměstí - tam pod názvem Svíčka pro Václava Havla.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované