Hlavní obsah

Další technologický gigant dosáhl na bilion dolarů

Ilustrační fotografie.

Reklama

17. 1. 2020 10:43

Tržní hodnota americké společnosti Alphabet, která je majitelem Googlu, ve čtvrtek poprvé přesáhla bilion dolarů, tedy 22,6 bilionu Kč. Třináctimístného čísla se jí podařilo docílit jako čtvrté americké společnosti po firmách Apple, Microsoft a Amazon.

Článek

Akcie Alphabetu uzavřely čtvrteční obchodování se ziskem 0,76 procenta na hodnotě 1 450,16 dolaru. Přispěly tak k růstu širšího indexu Standard & Poor's 500, v němž jsou zahrnuty rovněž akcie ostatních tří firem, jejichž hodnota se v minulosti dostala přes bilion dolarů. Za loňský rok akcie Alphabetu zpevnily o 33 procent.

Tržní hodnota Amazonu, největšího internetového prodejce světa, se v současnosti pohybuje kolem 930 miliard dolarů. Tržní hodnota se vyjadřuje jako počet akcií firmy vynásobený jejich aktuálním kurzem.

Pokud se započte i Facebook, což je nyní pátá nejcennější firma na burze, trh hodnotí tyto americké technologické kolosy dohromady na 5,2 bilionu dolarů. To je podle údajů společnosti FactSet více než 17 procent indexu S&P 500. Ještě před pěti lety činil podíl těchto firem v indexu 11 procent.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované