Hlavní obsah

Dopravní služba novoměstské nemocnice má nové sanitky

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

8. 12. 2020 21:09

Krajem zřizovaná Nemocnice Nové Město na Moravě na Žďársku má dvě nové sanitky pro Dopravní zdravotní službu (DZS) za 2,867 milionu korun.

Článek

Služba zaměstnává 18 řidičů a loni přepravila asi 31 000 pacientů. Nové vozy mají především zvýšit komfort přepravovaných. Za poslední čtyři roky DZS novoměstské nemocnice dostala sedm nových vozů. Dohromady má 18 sanitek. Loni každá z nich najela více než 42 tisíc kilometrů.

„Pořízené sanitky jsou vybaveny novými polohovatelnými sedačkami pro pacienty, infarktovým křeslem a pojízdným, výškově nastavitelným lehátkem. Komfort pro pacienta je v ambulantním prostoru zajištěn díky účinnému topení pro zimní provoz a klimatizaci pro letní období,“ řekl vedoucí DZS Pavel Zdražil. Řidičům má práci zpříjemnit moderní navigace a klimatizace.

Přepravu sanitkami DZS využívají oddělení nemocnice, obvodní lékaři, ale i soukromé osoby. „Zaměstnanci dopravní zdravotní služby sváží biologické vzorky k laboratornímu vyšetření, podílí se na koronerské službě, vozí léčiva nebo zdravotnické prostředky a zajišťují různé sportovní nebo společenské akce,“ uvedla mluvčí nemocnice Tamara Pecková Homolová.

Novoměstská nemocnice má asi 1000 zaměstnanců a 457 lůžek. Loni hospitalizovala přes 19 tisíc lidí a její ambulance navštívilo asi 225 tisíc lidí. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné na webu nemocnice.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované