Hlavní obsah

Dostal jsem vajíčko do hlavy. Babiš popsal incident na mítinku

Foto: Jakub Poláček / CNC / Profimedia, Profimedia.cz

Andrej Babiš v Průhonicích.

Reklama

8. 8. 18:10

Během soboty se premiér Andrej Babiš střetl se svými odpůrci na náměstí v Průhonicích, kde bydlí. Jeden muž po něm hodil vajíčko.

Článek

Premiér Andrej Babiš (hnutí ANO) viní opoziční strany za sobotní akci dobrovolníků z Milionů chvilek, kteří pomalovali náměstí v Průhonicích kříži jako připomínku zemřelých na koronavirus.

Komentoval tak slova šéfa Starostů Víta Rakušana nebo šéfky TOP 09 Markéty Pekarové Adamové. Oba už v sobotu zkritizovali předsedu vlády, že kříže podle jedné z fotografií pošlapal. Pekarová Adamová pak mimo jiné napsala, že má Babiš na svědomí tisíce mrtvých na covid-19 v Česku.

Andrej Babiš tvrdí, že opozice s dobrovolníky z Milionů chvilek na pomalování křížů v Průhonicích, kde předseda vlády bydlí, spolupracovala.

„Je nechutné, že oni dělají na lidské tragédii kampaň a říkají, že jsem pošlapal křížky, když je tam nikdo nekreslil,“ uvedl Babiš ve svém nedělním pořadu Čau lidi.

Na náměstí v Průhonicích se Babiš v sobotu střetl také se svými odpůrci. Jeden muž si na jeho mítínk přinesl tašku s vejci.

Ta následně na premiéra rozdávajícího podpisy do knihy Sdílejte, než to zakážou! vrhnul.

Po incidentu se snažil tento muž policistům utéct, brzy byl ale zadržen. „Dostal jsem vajíčko do hlavy,“ popsal Babiš ve zmíněném pořadu.

Krátce po tomto incidentu začali ostatní demonstranti policisty blokovat a bránili jejich odjezdu. Asi za půl hodiny dorazili těžkooděnci a ochranka Babiše následně ukryla do nedaleké cukrárny.

„Je to jejich povinnost podle zákona. Já jsem říkal, že tam zůstanu, ať hází ta vajíčka,“ řekl Babiš. Premiér také popsal, že k dalšímu incidentu došlo ve frontě lidí, kteří chtěli získat jeho podpis do knížky Sdílejte, než to zakážou!.

„To nejhorší, co jsem tam zažil, tak jedna aktivistka přišla za jednou paní, a protože jen čekala na podpis na mojí knížku, tak jí dala facku. Neuvěřitelné,“ uvedl Babiš.

Policejní mluvčí Zdeněk Chalupa v neděli řekl, že případy, v nichž došlo k nejspíše přestupku, budou v nejbližší době předány příslušným úřadům k projednání. Za což jim hrozí pokuta.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované