Hlavní obsah

Drony zaznamenaly pohyb nákladních aut z Ruska na Ukrajinu. Dvě tajné kolony čítaly 14 vozů

Videozáznam z monitorovacích dronů OBSE se objevil v ruských médiích. (Video: Jolana Humpálová, Youtube.com)

 

Reklama

13. 8. 2018 22:40

Drony zaznamenaly pohyb nákladních vozů z Ruska na Ukrajinu, auta jela ve dvou kolonách.

Článek

Kontrolní mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) zaznamenala na východě Ukrajiny pohyby kolon nákladních automobilů přejíždějících rusko-ukrajinskou hranici mimo oficiální přechody. Videozáznam z monitorovacích dronů OBSE se dnes objevil v ruských médiích.

Na záběrech, pořízených minulý týden v noci z úterý na středu, jsou patrné dvě kolony nákladních automobilů, jejichž nákladový prostor kryly plachty. V jedné koloně cestovalo nezpevněnými přeshraničními cestami osm šestikolových nákladních vozů, ve druhé šest. Druhou z kolon terénem vedl armádní džíp.

Ve zprávě kontrolní mise OBSE se rovněž uvádí, že na povstaleckém území asi 50 kilometrů jihovýchodně od Luhanska se nachází „dočasný tábor“. Na jeho území bylo zaznamenáno 15 obrněných armádních vozidel s černými poznávacími značkami. Tábor byl zjištěn nedaleko cesty vedoucí do Ruska.

Ukrajinští představitelé ve Společném středisku pro kontrolu a koordinaci, které dohlíží na příměří v Donbasu, oznámili, že jen za červenec se na území kontrolovaném proruskými separatisty zvýšil počet těžkých zbraní 8,5krát. Oznámila to rozhlasová stanice Echo Moskvy.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované