Hlavní obsah

Dvacet let čekání končí. Obchvat Karviné postaví za 899 milionů Skanska

Foto: Unsplash

Řidiči se mohou těšit na obchvat dlouhý téměř tři kilometry, součástí bude most nebo podchod pro pěší.

Reklama

2. 4. 2020 9:58

Obchvat Karviné by měla postavit společnost Skanska. Ředitelství silnic a dálnic ji vybralo ve výběrovém řízení, firma nabídla cenu 898,8 milionu korun bez DPH.

Článek

Nyní poběží lhůta pro možné odvolání neúspěšných uchazečů. Oznámil to generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Město na obchvat čeká více než 20 let, má ulevit dopravě i lidem v centru.

Stavba má začít na jaře. Předpokládaná cena stavby byla bez DPH 1,106 miliardy korun. Termín výběrového řízení byl podle informací ŘSD třináctkrát prodloužen, nakonec podnik obdržel deset nabídek.

Stavba má být hotova za dva roky. Silnice bude dvoupruhá, půjde o přeložku silnice I/67, která vede středem Karviné. Stavba bude dlouhá téměř tři kilometry a její součástí budou protihlukové stěny dohromady o délce téměř jednoho kilometru a most nebo podchod pro pěší.

Silnice povede od křižovatky Nádražní ulice s Ostravskou (I/59) kolem jezera s karvinskou loděnicí a městské části Darkov. Na silnici I/67 se napojí za městem u takzvaného Darkovského moře.

„Očekáváme, že to z města vyvede tranzitní dopravu, která míří do Polska směrem na Český Těšín a opačně,“ řekl už dříve mluvčí karvinské radnice Lukáš Hudeček.

Obchvat města je v územních plánech už od roku 1977. V roce 2005 bylo vydáno územní rozhodnutí o stavbě.

„Těžká auta nebudou jezdit přes město, kde se zlepší ovzduší i prostředí pro obyvatele a centrum se uklidní. Jsme rádi, že se tak konečně děje, že se konečně dočkáme, protože na to čekáme už přes 20 let,“ řekl Hudeček.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované