Hlavní obsah

Penta kupuje největší síť Alzheimercenter u nás

Foto: Seznam Zprávy

Centra, která pečují o pacienty s Alzheimerovou chorobou, se prodávají.

Reklama

13. 12. 2021 15:31

Investiční skupina Creditas prodává 12 Alzheimercenter společnosti Penta Hospitals CZ. Penta tak posílí svou pozici ve zdravotnictví, Creditas se chce soustředit na ostatní pilíře podnikání. Strany hodnotu transakce nezveřejnily.

Článek

Největší síť alzheimercenter u nás, která pečuje o pacienty s Alzheimerovou chorobou, mění majitele. Investiční skupina Creditas ji po pěti letech prodává společnosti Penta Hospitals CZ, která je součástí investiční skupiny Penta. Společnosti to v pondělí oznámily v tiskové zprávě.

„Společnost Alzheimercentrum vlastníme od roku 2017 a za tu dobu se nám podařilo ji významně rozšířit. Navýšili jsme počet center, která se starají o lidi s Alzheimerovou chorobou, a zkvalitnili jsme služby a poskytovanou péči,“ říká člen představenstva a výkonný ředitel skupiny Creditas Jiří Hrouda.

Transakce ještě čeká na schválení antimonopolním úřadem. Její hodnotu ani jedna strana nechce komentovat.

Creditas se teď chce podle Hroudových slov soustředit především na klíčová odvětví svého portfolia, jimiž jsou finanční služby, energetika a real estate. Aktuálně je ve struktuře, kterou založil 24. nejbohatší Čech Pavel Hubáček, téměř 100 společností, objem jejích aktiv dosahuje hodnoty téměř 90 miliard korun.

Převzetí společnosti Alzheimercentrum je součástí naší dlouhodobé strategie, tedy posilovat pozici skupiny Penta Hospitals CZ coby významného poskytovatele zdravotních a sociálních služeb v České republice.
Barbora Vaculíková, generální ředitelka Penta Hospitals CZ

Během příštího roku by se mělo 12 zařízení v několika etapách začlenit do zapsaného ústavu Alzheimer Home ze skupiny Penta Hospitals CZ i se všemi závazky vůči klientům a zaměstnancům. Společnost Alzheimer Home v Česku provozuje celkem 12 domovů se zvláštním režimem.

„Převzetí společnosti Alzheimercentrum je součástí naší dlouhodobé strategie, tedy posilovat pozici skupiny Penta Hospitals CZ coby významného poskytovatele zdravotních a sociálních služeb v České republice,“ říká generální ředitelka Penta Hospitals CZ Barbora Vaculíková. Alzheimercentra budou moci i nadále těžit z dlouholeté zkušenosti jejich zaměstnanců a stabilního zázemí silné společnosti, což je zárukou jejich dalšího rozvoje.

„V současné době naše skupina provozuje síť vlastních specializovaných center péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou a naším cílem je tato centra dále rozvíjet jak z hlediska působnosti, tak vysokého standardu a rozsahu nabízených služeb. Vstup do společnosti Alzheimercentrum tak plně zapadá do této koncepce,“ uvedla Vaculíková.

Společnost Penta Hospitals CZ u nás provozuje nemocnice, síť specializovaných center péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou a polikliniky.

Alzheimercentrum více než 25 let nabízí sociální služby a zdravotní a ošetřovatelskou péči klientům, kteří trpí Alzheimerovou chorobou a zároveň je největším poskytovatelem těchto služeb u nás.

Penta Hospitals CZ je součástí holdingu Penta Hospitals International, pod nějž spadá více než 30 nemocnic, přes 40 dalších zdravotnických zařízení a který zaměstnává více než 13 000 lidí. Patří tak mezi nejvýznamnější společnosti nabízející zdravotní a sociální služby ve střední Evropě.

Pomoc proti zdražování – Jak zvládnout krizi

Domácnosti a firmy čelí problémům s vysokou inflací a růstem cen energií. Projekt Seznam Zpráv „Jak zvládnout krizi“ vám nabízí praktické informace, jak ušetřit a jak řešit či snížit dopady zdražování.

Mohlo by vás také zajímat:

Reklama

Doporučované