Hlavní obsah

Exkluzivní premiéra videoklipu. Tenhle mladík chce za Česko na Eurovizi

Premiéra na Seznamu: Pusťte si nový videoklip Jakuba Ondry k songu Space Sushi.Video: Jakub Ondra, Ruptly

 

Reklama

17. 12. 2018 15:30

Jakub Ondra svým hlasem okouzlil ulice evropských měst jako například Dublin, Lisabon, Paříž a Oslo. Právě pro jeho oblibu v buskingu (hraní na ulici) se dostal už několikrát do cel předběžného zadržení. Nyní český zpěvák pouští do světa svůj nový song Space Sushi.

Článek

Zatímco Jakuba znají jeho fanoušci téměř vždy jen s kytarou v ruce přikovaného k zemi, nově ho uvidí i tančit, což je, jak sám zpěvák říká, něco, co nemá obdoby.

Se svou novou písní se navíc pokusí prorazit i do národního kola Eurovize a následovat tak Mikolase Josefa, který letos coby český reprezentant na Eurovision Song Contest dosáhl na historicky nejvyšší umístění – skončil šestý.

„Singl Space Sushi je motivací pro všechny lenochy, aby na sobě začali pořádně makat. Vlastně jsem to složil pro svého bubeníka Štěpána, protože jsem ho chtěl namotivovat, že když budeme společně pracovat, tak to můžeme někam dotáhnout. A v tomto duchu pak vznikl i videoklip.“ A dodává: „Space Sushi je metaforou. Pro každého z nás se pod tím skrývá něco jiného. Pro herce je to Oscar, pro otce dům pro jeho rodinu. Je to vlastně taková vysněná odměna za odvedenou práci.“

Taneční sestavu ke Space Sushi pro zpěváka vymyslel jeho kamarád J. K. Sanchez, který má na svém kontě choreografii k SuperStar, Hlasu ČeskoSlovenska a momentálně pracuje na show Bena Cristovaa v O2 aréně. Sanchez to ale neměl s umělcem vůbec jednoduché.

„Nejsem tanečník. Když jsme natáčeli klip Space Sushi, byli jsme nervózní, aby vše klaplo, protože na sobě záviselo mnoho věcí a nesmělo se nic pokazit, jinak by nastala řetězová reakce průšvihů. Já jel do ateliéru rovnou z letiště. Když jsme se pak všichni bavili, čeho jsme se nejvíc báli, celý můj tým řekl, z těch všech možností, že mého tance. Tak asi takhle ostatní vnímají moje pohyby,“ směje se Jakub.

Videoklip vznikl v režii Markuse Kruga, režiséra One Man Show na Stream.cz. Za kameru se postavil Mahdies a jeho společnost Jakoby Films, která produkovala i nejnovější klip SuperStar Terezy Maškové.

Reklama

Související témata:

Doporučované