Hlavní obsah

Fotbalová legenda naposledy na špici nejlépe placených českých sportovců. Kolik vydělává?

Na špici nejlépe placených českých sportovců se ocitl naposledy. Kdo další je v žebříčku za fotbalovou legendou? (Video: Jan Marek, Forbes, Profimedia.cz, ČTK)

 

Reklama

1. 8. 2019 7:30

Velká osobnost tuzemského fotbalu – Petr Čech – opět a už naposledy vyhrál žebříček nejlépe placených sportovců v Česku. Za brankářem stojí hokejoví útočníci Philadelphie a Bostonu. Do exkluzivního výběru se dostala i žena.

Článek

Magazín Forbes vydal žebříček TOP 25 sportovců, ve kterém v hrubých částkách sečetl příjmy z klubů a od sponzorů mezi loňským červencem a letošním červnem. Období tak vesměs kopíruje fotbalovou nebo hokejovou sezonu.

Do čela by se měl dostat basketbalista

Gólman fotbalového Arsenalu Petr Čech obhájil první místo s 218 miliony korun. Příští rok by ho nicméně v čele žebříčku nejlépe placených českých sportovců měl díky nové smlouvě vystřídat basketbalista Tomáš Satoranský.

Celkově nejvíce z 25 stupínků obsadili hokejisté, a to sice dvanáct. V první trojici se hned za Čechem stejně jako loni umístili Jakub Voráček z Philadelphia Flyers, kterému osmiletá smlouva s klubem garantuje 66 milionů dolarů, a David Pastrňák z Boston Bruins, který se tam dal loni na šestiletou cestu za 40 milionů dolarů.

Tenistka v první desítce

Za dalšími hokejisty Davidem Krejčím také z Bostonu a Ondřejem Palátem z Tampy následuje v první desítce jako jediná žena také tenistka Karolína Plíšková, ta si podle žebříčku Forbes vydělala 136 milionů korun.

Změny v žebříčku

Narozdíl od předešlého roku svůj stupínek opustil s koncem v NHL útočník Tomáš Plekanec, který byl předtím osmý. Do výsledných 25 sportovců se pak kvůli nižšímu příjmu loni v Carolině nedostal desátý brankář Petr Mrázek. V první desítce ho jako nováček nahradil na devátém místo pokerový hráč Martin Kabrhel. Ten si jen na říjnovém turnaji v Rozvadově vydělal 67,8 milionu korun.

Z dalších nových jmen se do pětadvacítky dostal také hokejový obránce Michal Kempný, fotbalový brankář Tomáš Vaclík nebo tenistka Markéta Vondroušová. Kompletní žebříček je dostupný na stránkách českého Forbesu.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované