Hlavní obsah

Hamáček se po vyhroceném jednání rozhodl požádat vedení ČSSD o důvěru

Předseda ČSSD Jan Hamáček.

Reklama

17. 10. 2018 9:21

Po vyhroceném jednání platformy „Zachraňme ČSSD” předseda sociální demokracie Jan Hamáček oznámil, že v sobotu požádá o důvěru širší vedení strany. Reaguje tak na hlasy volající po vystoupení ČSSD z vlády.

Článek

Na tiskové konferenci po jednání vlády Hamáček prohlásil, že bez důvěry širšího vedení strany nelze pokračovat až do březnového sjezdu ČSSD. Svou žádostí bude reagovat na výsledek komunálních a senátních voleb, ve kterých sociální demokracie neuspěla.

„Je potřeba předstoupit před členy tohoto nejvyššího orgánu sociální demokracie mezi sjezdy, sdělit jim svou vizi na fungování sociální demokracie pro následující měsíce, minimálně do sjezdu, který nás čeká v březnu, a v souvislosti s tím požádat o důvěru při realizaci této vize,” řekl Hamáček. Detaily své vize představovat nechtěl, podle něj by ji měli slyšet jako první členové širšího vedení ČSSD.

„Já jsem přesvědčen, že bez tohoto kroku prostě není možné pokračovat. A poté, jak dopadly volby, jako předseda strany cítím potřebu takto se na členy sociální demokracie obrátit. A výsledky hlasování bych nepředjímal, nechme to na sobotu,” dodal Hamáček.

V úterý se Hamáček zúčastnil jednání stranické platformy Zachraňme ČSSD, kde podle něj byla místy vyhrocená debata. Někteří členové platformy vyzývali k obměně vládního zastoupení sociální demokracie, která má v koaličním kabinetu s hnutím ANO pět ministrů. Ministři podle části platformy nenaplňují potenciál, který straně účast v kabinetu dává. Hamáček takový požadavek odmítl, podle něj není rekonstrukce vlády tři měsíce po jejím jmenování na pořadu dne.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované