Hlavní obsah

Hamáček získal nominaci na předsedu od středočeské ČSSD

Foto: Jan Mihaliček

Jan Hamáček

Reklama

26. 3. 6:24

O post předsedy ČSSD a tak i volebního lídra se uchází i ministr zahraničí Tomáš Petříček.

Článek

Středočeská ČSSD podpořila kandidaturu Jana Hamáčka na předsedu strany. Získal hlasy více než čtyř pětin delegátů, oznámil dnes na twitterupředseda středočeské krajské organizace Robin Povšík. Vicepremiér a ministr vnitra Hamáček vede sociální demokraty od února 2018. Před dubnovým sjezdem ČSSD má čtyři nominace na předsedu. Jeho vyzyvatele, ministra zahraničí Tomáše Petříčka, podpořily dvě krajské organizace. Jednu nominaci získal starosta městské části Brno-Líšeň Břetislav Štefan.

„Středočeská krajská konference ČSSD jednoznačně podpořila Jana Hamáčka na předsedu strany,“ uvedl dnes Povšík. Dodal, že v tajné volbě získal Hamáček 82 procent hlasů.

Krajské konference ČSSD zasedají od uplynulého víkendu. Hamáčkovu kandidaturu dosud podpořili delegáti z Vysočiny, Libereckého, Olomouckého a Středočeského kraje. Petříčka vybrala jako kandidáta na lídra strany karlovarská a pražská sociální demokracie. Štefana podpořila jihomoravská ČSSD.

Šéfa strany vyberou sociální demokraté na on-line sjezdu, naplánovaném na 9. a 10. dubna. Řada regionů proti zvyklostem z předchozích let nepodpořila nikoho. Dnes budou o nominaci na předsedu strany jednat sociální demokraté ve Zlínském kraji.

Vládní ČSSD zaznamenala v posledních volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2017 propad. Zatímco v roce 2013 volby vyhrála s 20,45 procenta hlasů voličů a získala 50 mandátů, před čtyřmi lety měla podporu 7,27 procenta a 15 mandátů. Strana zaznamenala propad i v dalších volbách.

Volby do Poslanecké sněmovny 2021

Volby do Poslanecké sněmovny se konají v pátek 8. října a v sobotu 9. října 2021. Nevíte koho volit? Podívejte se na volební programy stran a vyzkoušejte naší volební kalkulačku. Předpověď výsledků voleb naleznete v předvolebním průzkumu - kdo vyhraje volby.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované