Hlavní obsah

Hasiči dohašují požár haly v Lysé nad Labem, škoda může být až 100 milionů korun

V Lysé nad Labem hořela hala výrobce nábytku Kovona.

Reklama

16. 10. 2018 8:12

Hasiči dohašují skrytá ohniska po požáru haly výrobce kovového nábytku Kovona v Lysé nad Labem. Výrobní hala začala hořet v pondělí večer kolem 19:00. Celý zásah se obešel bez zranění, řekla ČTK mluvčí hasičů Vladimíra Kereková. Majitel, který byl v pondělí večer na místě, odhadl škodu na více než 100 milionů korun.

Článek

Na místě jsou dnes čtyři jednotky hasičů s výškovou technikou, vyhledávají a dohašují skrytá ohniska. Na místě zůstanou až do příjezdu vyšetřovatele, který by měl na místo dorazit mezi 8:00 a 9:00. Vyšetřovatel určí příčinu vzniku požáru a upřesní škodu.

Hasiči dostali požár pod kontrolu ještě v pondělí před 23:00. Ve 2:30 v úterý ráno snížili stupeň poplachu z třetího na první. Zásah se obešel bez zranění.

Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Nejzávažnější je čtvrtý – zvláštní, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

Společnost Kovona byla založena v roce 1913, v roce 2017 zaměstnávala asi 150 lidí. Vyrábí například kovové šatní skříně, kartotéky, archivační skříně, stoly nebo police. Firma svůj nábytek také vyváží například do Německa, Francie, Belgie, skandinávských zemí nebo do Španělska, uvádí Kovona na svém webu.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované