Hlavní obsah

Hasiči zachránili dítě z pětimetrové studny

Foto: hasiči Olomouc

Úspěšná záchranná akce.

Reklama

27. 3. 2020 14:29

Z pět metrů hluboké studny zachránili dnes kolem poledne šumperští hasiči malého chlapce. Dítě bylo při vědomí a s hasiči při zásahu spolupracovalo. Ze studny jej vyprostili za pomoci lezecké techniky. Chlapce poté předali záchranné službě.

Článek

Chlapec do studny spadl před polednem. Stalo se to nedaleko Šumperka ve směru na Vikýřovice. „Po průzkumu hasiči zjistili, že je dítě při vědomí a při vyproštění bude spolupracovat. Propadlo se do nezakryté staré studny z betonových skruží, která se nacházela na zarostlém pozemku, a byla tak velmi špatně viditelná,“ informovala mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Jeden z lezců k chlapci slanil a poté jej s pomocí takzvané trojnožky a lezeckého trojúhelníku vytáhli hasiči ven. „Chlapec na závěr za odměnu za statečnost dostal plyšového hasičského medvídka,“ dodala mluvčí.

Podobný případ, bohužel s tragickým koncem, se stal na konci února ve Zlatých Horách na Jesenicku. Do nevyužívané zakryté studny na pozemku domu, o které nevěděli ani jeho majitelé, spadla šestiletá dívka. Po dítěti marně pátrali několik hodin policisté, hasiči i stovky dobrovolníků, nakonec však byla nalezena mrtvá.

Reklama

Doporučované