Hlavní obsah

Jak Michelle zpovídala Baracka. První dáma USA se pustila do vlastního podcastu

Foto: Twitter @michelleobama

Obama vypráví, proč se po dokončení Harvardu rozhodl místo po penězích jít po kariéře v politice – Obamová si z něj přitom dělá legraci, že ideály sice měl, ale mohl si po škole alespoň koupit trochu lepší auto.

Reklama

30. 7. 2020 19:48

Kdo dnes nemá vlastní podcast, jako by nebyl. Do populárního audioformátu se pustila i Michelle Obamová, kterou si jako exkluzivního autora k sobě připoutala streamovací společnost Spotify.

Článek

Hosta prvního dílu, který zveřejnila ve středu, nemusela bývalá první dáma USA složitě shánět – ve 48minutovém rozhovoru zpovídá manžela Baracka Obamu.

Kdo ale čeká pikantní detaily z jejich manželství, bude zklamán. Obamovi společně porovnávají rozdíly v jejich výchově a dospívání, mluví o vztahu ke komunitám, ve kterých vyrůstali a studovali, ekonomických výzvách tehdejších a dnešních rodin z nižší střední třídy.

„Když jsem se přestěhoval do Chicaga a začal jsem pracovat jako terénní pracovník, tak jsem vlastně chodil do čtvrtí, ve kterých jsi vyrůstala. Sám jsem neměl velkou širokou rodinu jako ty, ale hodně jsem si cenil přátelství. S Bobem, Gregem, Mikem, všechny ty kluky znáš, jsem vyrostl a zůstal v kontaktu až doteď. To je moje smečka, to je moje rodina,“ vzpomíná Obama.

„Víš, jeden z důvodů, proč jsem se do tebe zamilovala - ano, samozřejmě, jsi roztomilý - ale jeden z těch hlavních důvodů je, že se řídíš principem, že jsme si všichni sobě vzájemně bratry a sestrami a staráme se o sebe. Tak jsem byla vychovaná,“ dodává jeho žena.

Obama vypráví, proč se po dokončení Harvardu rozhodl místo po penězích jít po komunální a posléze celostátní politické kariéře – Obamová si z něj přitom dělá legraci, že ideály sice měl, ale mohl si po škole alespoň koupit trochu lepší auto.

Prezidentský pár se lehce dotýká i aktuální politické situace i zájmu mladé generace o politiku.

„Průměrný mladý člověk dnes ví mnohem víc o složení cereálií, které snídal, než o tom, co pro něj vláda vlastně dělá. Politické struktury nemají marketingový rozpočet. A jediný moment, kdy ví, co vláda provádí, je až ve chvíli, kdy něco nefunguje,“ říká bývalá první dáma. „Jo, z toho právě teď dostáváme lekci,“ dodává její manžel.

Obamová se opět projevuje jako zdatná vypravěčka, ale kdo bude čekat nové myšlenky nebo informace, bude zklamán. Většina už zazněla v jejím životopisu Becoming, ke kterému loni uspořádala i úspěšné turné. Stejně tak její manžel vytahuje pasáže z životopisů Dreams From My Father a The Audacity of Hope.

V první sezoně plánuje Obamová vyzpovídat i svou matku nebo bratra. Mezi tématy The Michelle Obama Podcast se mají objevovat mezilidské vztahy, péče o zdraví, rodičovství nebo manželství.

„Když skončilo Barackovo druhé volební období, mohla jsem se konečně trochu nadechnout. Pár měsíců, vlastně celý první rok, jsem jen přemýšlela a mluvila se svou rodinou a přáteli. Prostě jsem jen byla, jestli mi rozumíte. Dívala jsem se zpátky na mé působení v Bílém domě, ale došla jsem ještě hlouběji a zpětně hodnotila, jak se odvíjel celý můj život,“ vysvětluje Obamová, proč se rozhodla pro vlastní podcast, kde sdílí své zkušenosti.

Spotify vidí v podcastové produkci do budoucna velký potenciál a poslední dva roky získává zajímavé tvůrce, produkční společnosti i technologické start-upy, které v oblasti poslechu na vyžádání působí. Třeba hostovací platformu Anchor. V květnu švédská firma oznámila, že jeden z nejpopulárnějších podcasterů planety Joe Rogan přechází exkluzivně právě na Spotify. Hodnota dealu údajně přesahuje 100 milionů dolarů.

Sami Obamovi vidí v mediální produkci těžiště svého postprezidentského působení a výdělků. Kromě Spotify jejich produkční společnost Higher Ground uzavřela loni několikamilionový kontrakt s dalším streamovacím obrem, videoslužbou Netflix. Tam je ke zhlédnutí snímek American Factory, který letos získal Oscara za nejlepší dokument.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované