Hlavní obsah

Výzva: Jako bych páchala harakiri. Hana Maciuchová o ostrých loktech a nabídkách, které musela odmítnout

Rodiče mi dali svobodu. Nevyčítali mi, že jsem si nevybrala filozofii nebo medicínu, říká Hana Maciuchová. (Video: Blanka Kubíková, Seznam.cz)

2. 6. 2018 19:22

Odehrála stovky rolí a po vážné nemoci si už vybírá jen jednu postavu ročně. Teď se herecká legenda Hana Maciuchová vrací na divadelní prkna v představení, které je oslavou života.

Článek

Pískání na prsty, lezení na stromy i kouření vodní dýmky. Do dámy, jako je Hana Maciuchová, byste asi neřekli, že si vybere roli zchudlé šlechtičny, která na jevišti vinohradského divadla učí depresivního mladíčka, jak si užívat život. Právě o tom je její nová role v inscenaci Harold a Maude.

„Vzdávat život je nesmysl. Člověk ho musí něčím naplnit, aby to nepominulo jen tak,” říká herečka, která před časem úspěšně vybojovala svůj zápas s rakovinou.

Přestože rozhovory dává už jen výjimečně, ve Výzvě říká, že „zrovna přišel ten čas”. A vysvětluje také, proč už nemůže pracovat tak, jak bývala zvyklá.

Na co především Hana Maciuchová vzpomíná z dětství? Proč tak ráda hrála s mužem svého života Jiřím Adamírou? Jak žena, která věnovala svůj život divadlu, tráví volný čas? A proč zásadně nefotografuje? Na tyto a další otázky najdete odpovědi ve videu nahoře.

Pořad Výzva sledujte každý všední den od 11:30 a 21:00 na celoplošné Televizi Seznam.

Jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené