Hlavní obsah

Janáčkova filharmonie zahraje novoroční koncert bez diváků

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

8. 1. 2021 15:45

Janáčkova filharmonie Ostrava (JFO) zahraje novoroční koncert, vinou epidemie ale bez diváků. Odvysílá jej živě Česká televize 14. ledna na programu ČT Art. Zazní na něm valčíky i polky.

Článek

Janáčkova filharmonie Ostrava připravila letos pro své posluchače Novoroční koncert ve vídeňském stylu. „Valčíky, polky a árie rodiny Straussů a jejich kolegů Lehára a Kálmána zahraje Janáčkova filharmonie pod taktovkou nového šéfdirigenta a hudebního ředitele Vasilije Sinajského,“ uvedla mluvčí orchestru Michaela Dvořáková.

Jako sólistka se představí mladá hvězda bonnského operního nebe sopranistka Lada Bočková a slovem diváky provede Barbora Seidlová. Koncert se uskuteční v Domě kultury města Ostravy bez účasti veřejnosti.

Na koncertě zazní například Předehra k operetě Netopýr, Na krásném modrém Dunaji a Císařský valčík Johanna Strausse mladšího, Radeckého pochod Johanna Strausse staršího či Heja, heja z operety Čardášová princezna Emmericha Kálmána.

Vedle Novoročního koncertu odvysílá JFO 11. ledna v premiéře na svých webových stránkách a Facebooku také krátký dokument, který zaznamenává první dny působení Vasilije Sinajského v Ostravě, který se postu ujal loni. „Pouze živá hudba má šanci probudit to nejlepší v nás,“ říká šéfdirigent.

Reklama

Doporučované