Hlavní obsah

Jde vůbec v Česku zakázat islám? Duel Tomio Okamury proti šéfovi Pirátů

Duel Tomio Okamura versus Ivan Bartoš.

 

Reklama

4. 10. 2017 12:06

Jak moc by stát měl zasahovat do našich životů? Ulehčí nám elektronizace státní správy život, nebo nás naopak čeká velký bratr? Další z předvolebních Duelů na Seznam Zprávy.

Článek

V našem Duelu diskutují předseda Pirátské strany Ivan Bartoš a předseda SPD Tomio Okamura.

„Cílíme na dvouciferný výsledek, chceme se podílet na vládě,“ řekl Tomio Okamura v Duelu. Ivan Bartoš vidí potenciál své strany kolem deseti procent. „Tyto volby budou rozhodovat nerozhodnutí voliči a ti, co dosud nevolili,“ řekl. Bartoš chce Piráty dovést i do vlády.

Referendum chtějí oba

Celostátní referendum jako způsob, jak zapojit lidi víc do rozhodování státu, plánují shodně Pirátská strana i SPD Tomio Okamury. Občané by podle SPD měli třeba rozhodnout o vystoupení země z Evropské unie. SPD chce prosadit i přímou volbu poslanců, hejtmanů a starostů. Politici by podle ní měli nést také osobní, hmotnou a trestní odpovědnost. Osobní odpovědnost a odvolatelnost politiků si do svého programu dali i Piráti.

Rodina jako tradiční svazek muže a ženy 

„Nehlásáme nenávist k žádnému národu, rase, kultuře nebo náboženství,” má SPD v programu. Zároveň ale chce v Česku zakázat islám a odmítá multikulturní hodnoty.

Za základ rodiny považuje tradiční svazek muže a ženy a odmítá propagaci a podporu názorů a chovaní, které ohrožují fungování rodin a výchovy dětí.

Pirátská strana naopak razí heslo „více svobody, méně buzerace“. Podporuje lidská práva především jako svobodný přístup k informacím, svobodu projevu a právo na soukromí. Do boje chtějí Piráti vytáhnout proti cenzuře, omezování svobody nebo potlačování lidských práv.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované