Hlavní obsah

Plavec Michael Phelps bude závodit se žralokem bílým

Michael Phelps se utká v plaveckém souboji se žralokem bílým.

Souboj nejúspěšnějšího plavce a nejvýkonnějšího predátora je součástí pořadového bloku Žraločí týden, jenž v létě spustí televizní kanál Discovery Channel.

Článek

Nejúspěšnější olympijský sportovec všech dob, americký plavec Michael Phelps, přijal novou výzvu. Závod s velkým bílým žralokem. Souboj nejúspěšnějšího plavce a nejvýkonnějšího predátora je součástí Žraločího týdne, jenž v létě spustí televizní kanál Discovery Channel.

Michael Phelps na Twitteru: Měl jsem možnost udělat něco, o čem jsem vždycky snil!

Jak bude netradiční vodní klání probíhat, nechce stanice detailněji popsat. „Můžete si být jisti, že nepůjde o závod Phelpse a žraloka bílého v bazénu olympijské velikosti,” prozradil ale jeden z členů organizačního týmu.

Zatímco žralok bílý je schopen vyvinout rychlost až 40 km/h, Phelps zvládne nanejvýš rychlost 10 km/h. Cílem závodu je sledovat, jak vypadá lidské tělo v porovnání se stvořením, jež se vyvíjelo několik milionů let a je dokonale adaptované na mořské prostředí.

Plavec Phelps má na kontě 23 zlatých olympijských medailí a v roce 2016 odešel po olympiádě v Riu de Janeiru do plaveckého důchodu.

yvarpzumanzesanyknalc

Názory k článku

Reklama