Hlavní obsah

Jeden týden, tři haléře dolů. Benzin a nafta zlevňují

Paliva v Česku zlevnila za týden v průměru o tři haléře za litr. (Video: Jan Marek, Seznam.cz)

21. 11. 2019 10:40

Ceny pohonných hmot na čerpacích stanicích v Česku od minulého týdne klesly. Za litr Naturalu 95, ale i dieselu řidiči shodně zaplatí v průměru o tři haléře méně.

Článek

Benzin od poloviny dubna do začátku června vytrvale zdražoval, od té doby ale jeho cena klesá. Od minulé středy Natural 95 zlevnil o tři haléře na průměrných 32,20 koruny za litr.

S naftou se letos řidiči dostali i nad hranici 32 korun za litr. Cena dieselu rostla až do října, za posledních šest týdnů se ale snižovala a od toho minulého klesla rovněž o tři haléře v průměru na 31,77 koruny za litr.

Nejvyšších cen dosahují čerpací stanice v hlavním městě, alespoň v případě benzinu, který stojí v Praze průměrně 32,66 koruny. Diesel je nejdražší na Vysočině, kde je jeho cena 32,31 koruny za litr.

Nejméně motoristé za pohonné hmoty zaplatí v Jihočeském kraji. Tam je vyjde Natural 95 průměrně na 31,78 koruny a diesel na 31,32 koruny za litr.

Údaje o cenách poskytl server CCS, který vývoj u paliv sleduje.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené