Hlavní obsah

Jízda zatím nekončí. Průmysl v Česku roste, zpomalení není na obzoru

Český průmysl v listopadu zpomalil, meziročně však celkově stále roste. (Video: Jan Marek, Seznam.cz)

8. 1. 2019 9:09

Průmyslová produkce v listopadu po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně vzrostla o 1,5 %, bez očištění byla vyšší o 4,8 %, oznámil Český statistický úřad.

Článek

Spanilá jízda českého průmyslu nekončí. ČSÚ zveřejnil listopadová čísla o růstu průmyslové výroby. Hodnota nových zakázek se meziročně zvýšila o 5,3 procenta.

„Průmysl pokračoval v růstu i v listopadu. Průmyslová produkce se zvýšila o 4,8 %. U většiny průmyslových odvětví je stále vidět růstový trend. Dosavadní výsledky zatím nesignalizují bezprostřední výrazné zpomalení průmyslové výroby,“ říká Radek Matějka, ředitel odboru statistiky průmyslu, stavebnictví a energetiky ČSÚ.

Stavebnictví klesá

Stavební produkce v listopadu 2018 po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně klesla o 1,3 %, bez očištění zůstala na stejné úrovni. Stavební úřady vydaly meziročně o 2,4 % stavebních povolení méně a orientační hodnota těchto povolení vzrostla o 1,7 %. Meziročně bylo zahájeno o 14,2 % bytů více. Dokončeno bylo o 2,5 % bytů méně.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené