Hlavní obsah

Kanadská policie vyšetřuje podezřelou smrt miliardáře a jeho ženy, těla našel realitní agent

Kanadská policie vyšetřuje podezřelou smrt miliardáře a jeho ženy (Video: AP)

 

Reklama

16. 12. 2017 22:37

Barry Sherman patřil mezi nejbohatší muže v Kanadě, jeho majetek odhadl časopis Forbes na 70 miliard korun.

Článek

Kanadská policie vyšetřuje podezřelé úmrtí miliardáře a filantropa Barryho Shermana a jeho ženy Honey. Manželé byli v pátek nalezeni mrtví ve svém domě v Torontu, informovala o tom agentura Reuters. Časopis Forbes odhadl čisté jmění zesnulého miliardáře na v přepočtu zhruba 70 miliard Kč.

„Okolnosti jejich úmrtí vypadají podezřele,“ uvedl policejní konstábl David Hopkinson. Detektivové později sdělili novinářům, že neobjevili žádné známky násilného vniknutí do domu. Manželé dům nedávno nabídli k prodeji za téměř 119 milionů Kč. Jejich těla objevil v suterénu realitní agent, když dům připravoval na prohlídky potenciálních kupců, uvedl kanadský deník The Globe and Mail s odvoláním na příbuzného.

Sherman založil společnost Apotex v roce 1974. V roce 2012 odstoupil z funkce generálního ředitele, zůstal však výkonným předsedou podniku. Firma Apotex zaměstnává kolem 11 000 lidí a je sedmým největším výrobcem generických léků na světě. Společnost působí ve více než 45 zemích, včetně Spojených států.

Manželé byli známí svou dobročinností a věnovali miliony dolarů na nemocnice, školy či židovské organizace. Starosta Toronta John Tory uvedl, že ho zpráva o úmrtí manželů „šokovala a naplnila žalem“. Upozornil, že manželé městu poskytovali štědré příspěvky. „Doufám, že vyšetřování poskytne odpovědi nám všem, kteří truchlíme nad touto obrovskou ztrátou,“ prohlásil.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované