Hlavní obsah

Kapela U2 startuje turné k 30. výročí své nejúspěšnější desky, do Evropy přijede v červenci

Kapela U2 zahajuje turné k 30. výročí natočení slavného alba The Joshua Tree.

 

Reklama

12. 5. 2017 12:04

Za deset týdnů celkem 33 koncertů. Kapela oslavuje své nejúspěšnější album.

Článek

Celkem 33 koncertů odehraje irská rocková kapela U2 na turné, které startuje v pátek večer. Jako první se formace představí fanouškům v kanadském Vancouveru.

Kapela připravila koncertní šňůru k třicátému výročí vydání svého nejúspěšnějšího alba The Joshua Tree. Právě díky tomuto albu z roku 1987 se z kapely stal světový fenomén.

Na území Severní Ameriky zůstane kapela až do začátku července, poté se přesune do Evropy, kde turné ukončí 1. srpna v Bruselu.

Z Česka nejblíž do Berlína

Pro české fanoušky bude nejblíže koncert na berlínském Olympijském stadionu. Kapela tam zahraje 12. července. Lístky ale mizí rychle - víc než polovina koncertů je již vyprodaná.

Deska The Joshua Tree obsahuje některé z nejznámějších hitů U2 jako With or without you nebo I still haven’t found what I’m looking for. Hudební časopis Rolling Stone desku označil za 27. nejlepší album historie. Prodalo se ho na 16 milionů kopií, což z něj učinilo také komerčně nejúspěšnější album skupiny. V USA i ve Velké Británii překonalo rychlost v prodeji. Ve Spojeném království získalo album platinovou desku za 28 hodin, v USA za 40 hodin.

Úspěch však sklidily i další desky irské čtveřice. Za čtyřicet let své existence jich kapela dohromady prodala přes sto milionů.

Reklama

Související témata:

Doporučované