Hlavní obsah

Kde rostou hráči pro reprezentaci? Beránek a Ščasný představují akademie pražských „S“

17. 3. 2018

Slavia v posledních letech mohutně investovala také do mládežnické akademie. (Video: David Janeczek, Seznam.cz)

Sparta a Slavie v posledních letech nejvíce zásobují fotbalové reprezentace všech věkových kategorií.

Článek

Zatímco Sparta se k velké revoluci v mládežnické akademii odhodlala před patnácti lety, tak ve Slavii začali budovat super moderní akademii po příchodu čínských investorů. Tedy před necelými třemi roky.

„Odvedli jsme velký kus práce, ale stále musíme být ambiciózní,“ říká šéf slávistické mládežnické akademie Jiří Plíšek.

„Jsem v mládežnickém fotbale tři roky a vím, že jsme před Slavií byli. Slavia ale v posledních letech hodně do mládeže investovala. Takže uvidíme, kdy jim to přinese výsledky,“ vysvětluje trenér sparťanského výběru do devatenácti let Erich Brabec.

Slavia i Sparta v posledních letech mohutně investovaly do hotových hráčů pro A-tým, přesto se i v tomto období prosadili do prvního týmu mladíci jako jsou Michal Sáček nebo Jiří Kulhánek ve Spartě a Pavel Bucha s Tomášem Součkem ve Slavii.

Ve videu se podívejte, co říkají o obou akademiích mimo jiné i šéftrenér dorostu Slavie Miroslav Beránek nebo sportovní ředitel Sparty Zdeněk Ščasný.

Podívejte se na pořad Seznam.cz k derby pražských „S“

(Video: Michal Štůsek, Seznam.cz)

Pořad SPORT sledujte každý všední den od 18:30 na celoplošné Televizi Seznam.

Jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE.

Doporučujeme

Další zprávy

  • Čeští fotbalisté postoupili na Euro 2020

    Česká fotbalová reprezentace si čtvrteční výhrou 2:1 nad Kosovem v Plzni zajistila přímý postup na mistrovství Evropy 2020. Skóre otevřel v 50. minutě hostující Atdhe Nuhiu, za domácí se v 71. minutě trefil Alex Král a postupovou branku vstřelil v 80. minutě Ondřej Čelůstka. Utkání sledovalo necelých 11 tisíc diváků.

    Šampionát se v příštím roce uskuteční ve 12 městech v různých evropských zemích. Ze skupiny postupuje tým trenéra Jaroslava Šilhavého společně s Anglií. Za účast na Euru by Fotbalová asociace ČR měla od UEFA zinkasovat nejméně 237 milionů korun.

  • Zeman: Zimola by neměl zakládat novou stranu

    Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola je podle prezidenta Miloše Zemana jednou z mála výrazných osobností ČSSD. Před založením nové strany by ho hlava státu varovala. Zeman to řekl ve čtvrtek v televizi Barrandov. Bývalý jihočeský hejtman Zimola ve středu uvedl, že požádal o registraci hnutí Změna 2020.

    Pokud by Zimola založil vlastní politickou stranu, bylo by to podle prezidenta štěpením atomů. „Je to jedna z mála výrazných osobností sociální demokracie, tak ať pro tuto stranu pracuje, ať občas snese nějakou porážku, ale věřím, že nakonec třeba krajské volby pro něj mohou být úspěšné,“ uvedl na Zimolovu adresu.