Hlavní obsah

Kde začínal michelinský šéfkuchař? Roman Paulus ukáže, kde prožil učednická léta

Pozvánka ke sledování pořadu Moje místa: Šéfkuchař Roman Paulus vzal kamery Seznamu na místa, která pro něj byla v životě klíčová. (Video: Pavol Martaus, Seznam Zprávy)

 

Reklama

11. 9. 2019 16:05

Televize Seznam uvede dnes, tedy ve středu 11. září, od 21 hodin premiéru nového dílu pořadu Moje místa. Známý šéfkuchař vzal kamery Seznamu do míst, která byla v jeho životě klíčová.

Článek

Už jako kluk věděl, že chce vařit v zahraničí. Když se rozdělovaly stáže pro učedníky, nezbylo na něj místo. Nakonec vyjel do Rakouska jako náhradník. Vařil v kuchyni pětihvězdičkového hotelu v Dürsteinu, ale bydlel v bývalé stáji. „Přesun od maminky do stáje byl šok, ale dneska na to vzpomínám rád,“ směje se.

Splnil si sen: je šéfkuchařem v pražském Alcronu. Restaurace, kam chodila prvorepubliková smetánka a na kterou odkazuje film Pelíšky.

Kdo do ní chodí dnes? A necítí se „běžní návštěvníci“ v restauraci pětihvězdičkového hotelu nesví, jestli nepoužijí špatnou vidličku? Zjistíte v úvodní videopozvánce, která navíc nabízí i tip z šéfkuchařovy bylinkové zahrádky: jak zpracovat a uchovat bazalku.

Pořad Moje místa Televize Seznam v novém vysílacím čase: Ve středu ve 21 hodin. Premiéra pořadu s Romanem Paulusem je dnes ve 21 hodin. Následovat budou Intimní zpovědi.

Starší vydání pořadu najdete na portálu www.televizeseznam.cz

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované