Hlavní obsah

Kněz dal facku malému miminku, církev ho suspendovala

Katolický kněz francouzské diecéze města Meaux dal facku miminku, které křtil. (Video: Youtube.com/melbeautystyle)

 

Reklama

22. 6. 2018 21:33

Katolický kněz dal facku miminku, které plakalo před křtem. Francouzský kněz poté dítě držel za hlavu a snažil se ho umlčet, nakonec se o ně přetahoval s překvapeným tatínkem. Diecéze města Meaux kněze suspendovala.

Článek

Římskokatolická církev s okamžitou platností suspendovala třiaosmdesátiletého kněze, který dal během křtu facku miminku. Videozáznam události, jenž byl zveřejněn ve čtvrtek a který zhlédly na internetu miliony lidí, vyvolal vlnu pobouření.

Na videu je vidět, jak se kněz v kostele v obci Champeaux jihovýchodně od Paříže připravuje pokřtít dítě, které ale neustále pláče. Nejprve ho popadne za obličej s výzvou, aby se uklidnilo, následně pod nejprve vyděšeným, pak i rozhořčeným pohledem rodičů miminko pleskne přes tvář.

„Takovou ztrátu rozvahy lze vysvětlit jen únavou tohoto starého kněze. I tak mu to nedává žádné ospravedlnění,“ reagovala na událost diecéze města Meaux. Podle ní kněz hned věděl, že chyboval a rodině dítěte se po křtu omluvil.

Místní biskup ihned přistoupil k uložení takzvaného nápravného trestu suspenze, která zakazuje do odvolání duchovním vykonávat bohoslužebné a správní úkony.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované