Hlavní obsah

Kouč českých beachvolejbalistek musel na OH do izolace, také se nakazil

Foto: Profimedia.cz

Trenér českých plážových volejbalistek Simon Nausch byl pozitivně testován na covid-19.

Reklama

20. 7. 11:49

Česká výprava na olympijských hrách v Tokiu se musí vypořádat s dalším pozitivním testem na covid-19. Pravidelná antigenní analýza odhalila přítomnost viru u trenéra plážových volejbalistek Simona Nausche.

Článek

Rakušan Nausch, který je životním partnerem Markéty Nausch Slukové, po potvrzení nálezu PCR testem odjel z olympijské vesnice do izolace, stejně jako o den dříve plážový volejbalista Ondřej Perušič.

„Vzhledem k předchozím případům v našem týmu jsme se snažili být extrémně opatrní, bohužel to nezafungovalo. Ale já jsem skutečně rád, že jsem v izolaci dřív, než bych mohl ohrozit účast někoho jiného na hrách,“ uvedl Simon Nausch.

Není v tuto chvíli zřejmé, jestli trenérův pozitivní test ohrozí start jeho svěřenkyň v olympijském turnaji. Záležet bude podle iRozhlas.cz na výsledcích testů Nausch Slukové a Hermannové, přičemž jasněji by mělo být v úterý odpoledne.

„Bohužel jsme se ráno probudily a dozvěděly se tuhle smutnou informaci. Simon byl na přetestování a bohužel mu vyšel i PCR test pozitivní. Takže šel do karantény a my s Bárou čekáme, co to pro nás bude znamenat jak pro dnešek, tak pro následující dny,“ řekla Nausch Sluková Radiožurnálu.

Česká výprava spolupracuje s organizátory her na podrobných opatřeních včetně sebeizolace možných blízkých kontaktů. „Nakazit se může kdokoli, rozhodně nejsme v podobné situaci sami. Alespoň je znát, že pravidelné testování funguje a zachytí pozitivní případy hned v počátku. Je to pro nás nepříjemné, ale vypořádáme se s tím,“ řekl šéf výpravy Martin Doktor.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované