Hlavní obsah

Kraj vydal souhlas s novou multifunkční čtvrtí v Plzni

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

22. 12. 2020 22:46

Odbor životního prostředí Plzeňského kraje dnes vydal souhlas s projektem společnosti AMESIDE na novou multifunkční čtvrť v centru Plzně.

Článek

AMESIDE a.s. z pražské skupiny Amádeus Real ji chce za několik miliard korun postavit v letech 2022 až 2026 na území po zbouraném domě kultury. Kraj dnes vydal souhlasné vyjádření k projektu v rámci posouzení jeho vlivů na životní prostředí (EIA), řekl ČTK mediální zástupce developera Karel Samec.

Projekt zahrnuje bytové domy s více než 120 byty, přes 21 000 m2 administrativních ploch, hotel se 110 pokoji a asi 100 obchodů. Čtvrtina ploch je určena pro občanskou vybavenost, tedy pro sport, volný čas a zábavu. Parkování bude v podzemí.

„Záměr prezentovaný opakovaně veřejnosti se týká výstavby mezi ulicemi Americká, Sirková a Denisovo nábřeží,“ uvedl Samec. Projekt připravuje developer několik let. Kraj nyní podle Samce potvrdil, že se investor v projektu vypořádal s připomínkami účastníků řízení, které v rámci EIA vznesli hlavně hygienici a aktivisté.

„Krajský úřad zároveň stanovil i několik podmínek, které budeme muset jako investor v dalších stupních projektové dokumentace splnit. Jelikož stanovisko EIA bylo vydáno čerstvě dnes, teprve je analyzujeme, ale předpokládáme, že všechny dokážeme bezezbytku naplnit,“ uvedl zástupce AMESIDE Tomáš Jícha. Souhlasná EIA je první částí třífázového povolovacího procesu. Následovat budou územní a stavební řízení. „Podklady pro ně chce AMESIDE předat stavebnímu úřadu v Plzni a dalším příslušným úřadům v první polovině roku 2021,“ uvedl Samec.

Nově vypracovaný projekt byl podle něj od počátku připravován v souladu s územním plánem i územní studií města. „Dostali jsme od něj platný územní plán a schválenou územní studii a také ujištění, že oba dokumenty jsou v souladu s výsledky referenda (z roku 2013, které odmítlo původní projekt). V těchto mantinelech se bezezbytku pohybujeme,“ uvedl Jícha. AMESIDE prezentovala už před rokem veřejnosti první návrhy, jak by mělo zanedbané území naproti vlakovému nádraží v budoucnu vypadat. Jsou dílem architektů londýnského studia Chapman Taylor a českého AGE project.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované