Hlavní obsah

Krčál rezignoval i na stranickou funkci

Petr Krčál.

Reklama

19. 7. 2018 21:22

Po rezignaci na post ministra práce a sociálních věcí rezignoval Petr Krčál z ČSSD i na post předsedy krajské organizace. Řádného nástupce vyberou sociální demokraté v lednu. Krčálův post zatím obsadí místopředseda Libor Joukl.

Článek

Bývalý ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál rezignoval na funkci předsedy krajské organizace sociálních demokratů na Vysočině. Rozhodl se tak navzdory podpoře, kterou mu vyslovili představitelé všech okresů. ČTK to dnes řekla tajemnice ČSSD na Vysočině Hana Andělová. Do krajské konference ho zastoupí místopředseda Libor Joukl.

„Na dnešním předsednictvu jsme mu poděkovali za jeho práci a řekli jsme mu, že má naši důvěru. Kdyby si to ještě chtěl rozmyslet, mohl by být předsedou dál,“ řekl Joukl. Uvedl, že Krčál rezignoval i na funkci místopředsedy okresní organizace ve Žďáru nad Sázavou a zůstává jen řadovým členem strany.

Krčál své dnešní rozhodnutí rezignovat na stranickou funkci komentovat nechtěl, uvedl pouze, že je rád, že si ho na Vysočině váží.

Krajská konference, která by mohla zvolit nového krajského předsedu, se podle Andělové bude konat pravděpodobně v lednu příštího roku.

Krčál byl krátce ministrem práce a sociálních věcí v nynější Babišově vládě. Kvůli podezření z plagiátorství při psaní bakalářské práce, kterou obhajoval v roce 2007, v úterý rezignoval.

Reklama

Související témata:

Doporučované