Hlavní obsah

Lékař amerických gymnastek dostal další trest. Ve vězení má strávit celkem 300 let

Larry Nassar dostal za sexuální obtěžování další trest, tentokrát 40 až 125 let za mřížemi (Video: AP)

 

Reklama

5. 2. 2018 22:31

Bývalý lékař amerických gymnastek Larry Nassar byl za sexuální obtěžování odsouzen k dalším 40 až 125 letům vězení. Celkem tak trest čtyřiapadesátiletého lékaře vzrostl na 300 let odnětí svobody.

Článek

Larry Nassar, který měl jako lékař na starost mimo jiné i tým amerických gymnastek, čelil v pondělí dalšímu slyšení u soudu. Za sexuální zneužívání mladých sportovkyň dostal čtyřiapadesátiletý lékař trest 40 až 125 let za mřížemi.

Pondělní soud se zabýval Nassarovým působením v prestižním tréninkovém centrum Twistars v americkém státě Michigan. Nassar si vyslechl mimo jiné i obvinění z toho, že do dívek pronikal holýma rukama bez rukavic.

Nassar se za své činy pokusil omluvit. „Nedokážu vyjádřit hloubku a šíři toho, jak moc se omlouvám všem zúčastněným,” uvedl Nassar. Soudkyně Jannice Cunnighamová však jeho omluvu zpochybnila. „Nejsem přesvědčena, že jste opravdu pochopil, že to, co jste udělal, bylo špatné, a jaký dopad to má na oběti, jejich rodiny a přátele,” uvedla ve své řeči soudkyně.

Pro Nassara je to tak v pořadí již třetí trest, který ho odsuzuje k doživotnímu pobytu ve vězení. V prosinci loňského roku byl za držení dětské pornografie odsouzen k 60 letům vězení. V lednu pak obdržel trest ve výši až 175 let vězení za obtěžování amerických reprezentantek v gymnastice. Byly mezi nimi například i olympijské vítězky Aly Raismanová a Jordan Wieberová. S obviněním proti lékaři přišlo během všech slyšení přes 265 žen. Některé ze svědkyň vypověděly, že se se sexuálním obtěžováním ze strany Larryho Nassara setkaly již v devadesátých letech minulého století.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované