Hlavní obsah

Letecký mechanik v Seattlu ukradl letadlo a zřítil se s ním do moře

Kvůli incidentu muselo letiště v Seattlu přerušit provoz. (Video: Reuters)

11. 8. 2018 9:29

Šerif okresu Pierce ve státě Washington oznámil, že nejde o terorismus, ale o sebevražedný čin.

Článek

Letiště v západoamerickém Seattlu muselo přerušit provoz kvůli incidentu, při němž jeden ze zaměstnanců letiště bez povolení odstartoval s letadlem. Armáda za ním vyslala stíhačky, úřady ale záhy oznámily, že se letadlo zřítilo. Nikdo jiný na palubě nebyl, uvedla místní média. Incident se stal v pátek večer místního času (v sobotu brzy ráno SELČ).

Šerif okresu Pierce ve státě Washington oznámil, že nejde o terorismus, ale o sebevražedný čin. Potvrdil také, že letadlo spadlo a že muž byl místní a bylo mu 29 let.

„Ukradené letadlo společnosti Horizon se zřítilo na ostrov Ketron,” uvedl šerifův úřad. Za letadlem se podle něj po nepovoleném startu vydaly dva stíhací letouny F-15, havárii stroje ale nezavinily.

Podle serveru Seattle Times se řídící letového provozu pokoušel navést leteckého mechanika k tomu, aby s letadlem přistál. Na Twitteru se objevily zvukové záznamy jejich hovoru. Kontrolor muže oslovuje jménem Rich, hovoří k němu klidným hlasem. Mechanik naopak zněl divoce a bezstarostně, uvedl Seattle Times.

Letiště v Seattlu oznámilo, že stroj spadl na blízký ostrov v Pugetově zálivu. Letadlo patřilo společnosti Horizon Air, která je součástí skupiny Alaska Air Group.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené