Hlavní obsah

Lidé bez domova mají před sebou další mrazivou noc. Pomoci ale může Nocleženka

12. 1. 2019

Bezdomovcům pomáhá v zimě Nocleženka. (Video: Lucie Šmídová, Seznam.cz)

V České republice je ohroženo ztrátou bydlení zhruba 119 tisíc lidí. Jedná se o číslo, které vzešlo z výzkumu Armády spásy v roce 2015. Jen v Praze žije až 15 tisíc bezdomovců. V této těžké životní situaci jim pomáhá projekt Nocleženka, díky kterému mohou přečkat mrazivé noci v teple.

Článek

„Nocleženka je projekt, který se snaží sesbírat peníze na podporu lidí bez domova. Z tohoto projektu benefitují všichni lidé bez domova. Tito lidé často trpí izolací, nevědí, kam jít, koho požádat o pomoc. Snažíme se jim dát vědět, že mohou jít k nám do Armády spásy,“ říká ředitel této organizace pro Českou a Slovenskou republiku Přemysl Kramerius. Jak konkrétně Nocleženka pomáhá a v jakých městech se dá koupit se dozvíte ve videu nad článkem.

Rozhovor je součástí pořadu Ráno na gauči, který můžete sledovat každý všední den od 7:00 v celoplošné Televizi Seznam.

Jak ji naladit? Poradí praktický návod.

Doporučujeme

Další zprávy

 • Po nehodě minibusu na severu Švédska zemřelo šest lidí

  Čelní srážka minibusu s nákladním automobilem na severu Švédska si podle místních médií vyžádala životy šesti lidí. Dnes o tom informovala agentura DPA. Mrtví z minibusu údajně nejsou švédští občané. Příčina nehody se vyšetřuje.

 • Huawei propustila zaměstnance zadrženého v Polsku kvůli špionáži

  Čínská telekomunikační společnost Huawei propustila svého zaměstnance, který byl kvůli podezření ze špionáže zadržen v Polsku. Jeho údajné činy podle dnešního prohlášení firmy „nemají se společností Huawei nic společného“, incident ale poškozuje pověst firmy ve světě.

 • Policie v Maroku zadržela druhého Švýcara podezřelého z brutální vraždy dvou turistek

  V Maroku ve čtvrtek zadrželi už druhého Švýcara podezřelého z vraždy dvou mladých skandinávských turistek v pohoří Vysoký Atlas. Muž má i britské občanství a nyní je ve vazbě na severu města Casablanca. Jeho role v případu je ovšem zatím neznámá. Informoval o tom v pátek server The Local s odkazem na marocký list 360. V Dánsku se dnes v poledne konal pohřeb zavražděné čtyřiadvacetileté Louisy Vestagerové Jespersenové.

  Švýcarská policie zatčení muže potvrdila. Dodala však, že dlouho pobýval v Maroku a Švýcarsko v poslední době nenavštívil. Jiného Švýcara, který má i španělský pas, zadrželi v souvislosti s případem koncem prosince v Marrákeši. Podle listu El Mundo věřil, že „má v hlavě démony, kteří mu říkali, co má dělat“, a že „díky koránu se je nakonec podařilo ovládnout“.

  Těla čtyřiadvacetileté Dánky Louisy Vestagerové Jespersenové a osmadvacetileté Norky Maren Uelandové objevil 17. prosince francouzský pár deset kilometrů od obce Imlíl. Ta slouží jako výchozí bod pro výstup na horu Tubkál, nejvyšší vrchol pohoří Vysoký Atlas.

  Více informací v článku

Reklama