Hlavní obsah

Linka A pražského metra je pokryta internetovým signálem kromě Jiřího z Poděbrad

Foto: Jan Mihaliček

Ilustrační foto.

Reklama

26. 10. 20:35

Linka A pražského metra je pokryta internetovým signálem. Lidé se mohou připojit i mezi stanicemi Skalka a Depo Hostivař. Výjimkou na trase A je stanice Jiřího z Poděbrad, která projde rekonstrukcí a signál v ní bude zaveden pak.

Článek

Kromě stanice Jiřího z Poděbrad nyní chybí signál již jen v pěti stanicích celého metra. S pokrýváním metra signálem začalo konsorcium mobilních operátorů (T-Mobile ČR, O2 ČR a Vodafone ČR) a společností CETIN po dohodě s DPP v roce 2018.

„Cestující na lince A tak mohou telefonovat či datovat v celém úseku od Nemocnice Motol po Depo Hostivař. Jedinou výjimku tvoří samotná stanice Jiřího z Poděbrad, do které síť zavedeme po dokončení modernizace a vybudování výtahů, které zde realizujeme,“ řekl vedoucí oddělení komunikace dopravního podniku (DPP) Daniel Šabík. V tunelech před a za stanicí signál funguje.

K úplnému pokrytí pražského metra signálem LTE zbývá pět stanic, a to Střížkov, Prosek, Letňany na lince C a Rajská zahrada a Černý most na lince B. „V další fázi dokončíme pokrytí linky C, přičemž operátoři v současnosti pracují už na Střížkově a Proseku. Jako poslední zůstane linka B, ale vše by se mělo stihnout do konce tohoto roku,“ dodal Šabík.

Dozorčí rada DPP v roce 2018 schválila smlouvu s konsorciem operátorů, a to na 20 let, kdy za prvních deset let operátoři vyplatí DPP 120 milionů korun. Plánovaná nová linka D by se měla pokrývat signálem už při výstavbě.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované