Hlavní obsah

Maduro nechce být zbabělec. Nové prezidentské volby nevyhlásí

Maduro se „nezachová zbaběle“ a nové prezidentské volby nevyhlásí. (Video: Karolína Štuková, Reuters)

Reklama

4. 2. 2019 9:15

Venezuelský autoritářský prezident Nicolás Maduro v rozhovoru se španělskou televizí La Sexta odmítl ultimátum, které mu daly evropské země. Do neděle měl vyhlásit nové prezidentské volby.

Článek

Španělsko, Francie, Británie, Německo, Rakousko, Nizozemsko a Portugalsko uvedly, že pokud Maduro nové hlasování o hlavě státu nevypíše, uznají za úřadujícího prezidenta lídra opozice Juana Guaidóa, jako to učinily už dvě desítky zemí, včetně USA. Ultimátum vypršelo v neděli večer.

Maduro v interview podle agentury AFP prohlásil, že se „nezachová zbaběle tváří v tvář tlaku“ těch, kteří požadují jeho odchod.

Venezuelská opozice tajně jedná s armádou a bezpečnostními složkami

EP uznal Guaidóa prezidentem. Ten představil plán Venezuely, Maduro mezitím chystá prodej tun zlata

Šéf venezuelskou opozicí ovládaného parlamentu Guaidó se koncem ledna prohlásil úřadující hlavou státu. Pětatřicetiletý Guaidó se pomocí demonstrací snaží přimět Madura, aby umožnil obyvatelům vybrat novou hlavu státu. Podle opozice byly totiž loňské volby neregulérní a Maduro se svého druhého mandátu ujal začátkem ledna protiprávně.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené