Hlavní obsah

Manželský pár přepadli, pak falšovali jejich podpisy. Komu zkřížili cestu?

Záhady Josefa Klímy: Manželský pár z Hodova na Třebíčsku přepadli, pak falšovali jejich podpisy. Komu zkřížili cestu? (Video: Seznam Zprávy)

 

Reklama

28. 2. 9:14

Slámovi z Hodova na Třebíčsku jsou pod tlakem neznámých útočníků, případ vyšetřuje policie. Zastrašování nastalo poté, co odmítli dát souhlas s černou stavbou na sousedním pozemku, kde staví syn místostarosty obce.

Článek

Dva maskovaní muži přijeli do Hodova 15. srpna kolem 20. hodiny a zaparkovali na okraji obce. Pak zazvonili u domku manželů Slámových. Z jejich pozdějšího chování bylo zřejmé, že už předem byli rozhodnuti použít násilí.

„Když jsem otevřela, chtěli mluvit s manželem. Jeden měl kuklu, druhý naraženou kapuci do obličeje,“ vzpomíná Mirka Slámová. „Manžel je po pěti operacích, stál za mnou. Pořád jsem se jich ptala, co mu chtějí, ale ten menší z nich nakonec vytáhl sprej a nastříkal mi do očí pepřák. Zasáhl i manžela, oba jsme byli okamžitě paralyzovaní.“

Muži utekli. Sousedka je sice viděla přijíždět, ale policii se nepodařilo identifikovat ani vůz, ani jejich totožnost.

Co mohlo být důvodem tohoto útoku? Hodov je na pohled idylická vesnice nedaleko Třebíče a ani manželé Slámovi se nijak nevymykají z typu poklidného manželského páru. Přistěhovali se do Hodova před šesti lety, postavili si tu domek, žijí běžným životem. Proč tedy najednou zážitek jak z gangsterky?

Maskovaní útočníci přitom nebyli první podivnou návštěvou u jejich dveří. Už předtím v červenci u nich zazvonil jakýsi potetovaný svalovec. „Nejdřív tvrdil, že je ze stavebního úřadu v Budišově, ale my víme, že tam pracuje jenom paní Hortová,“ říká Zdeněk Sláma. „Pak zase, že je z krajského úřadu. Ale když jsem po něm chtěl průkaz, žádný neukázal.“

Ani v tomto případě policie nic nevyšetřila. Identifikovala majitele vozu, ale dál pátrání nevedlo. Neznámý svalovec však po Slámových chtěl konkrétní věc: aby dali souhlas se stavbou na sousedním pozemku, který doposud dát odmítali. Tam totiž začal mezitím stavět syn místního místostarosty. Načerno.

„Já tady žiju osmapadesát let, jsme vážená rodina. Myslíte, že bych se snížil k takovým praktikám?“ rozhořčil se místostarosta, když jsem ho konfrontoval s podezřením Slámových.

I jeho syn jakoukoli souvislost s nějakým násilím odmítá. Přiznává, že udělal chybu, když začal stavět načerno, ale tvrdí, že Slámovým podrobně vysvětlili, že na sousedním pozemku chtějí vybudovat rodinný dům a jakousi provozní patrovou budovu a že oni s tím souhlasili.

Není důvod tomu nevěřit, neexistuje žádný důkaz, že by za těmito podivnými událostmi stáli právě stavebníci ze sousedního pozemku Slámových. Ale kdo jiný tedy? Slámovi žádné hříchy z minulosti typu dluhů z podnikání nemají a v Hodově žijí už šest let.

Bohužel v krátké časové souvislosti po útoku neznámých mužů Slámovi zjistili, že na stavebním úřadu v Budišově leží odvolání jejich nesouhlasu se sousední stavbou. Ovšem s jejich padělanými podpisy, což potvrdila při vyšetřování i policie. Někdo si dokonce dal tu práci, že formálně i typem použitého písma na počítači pečlivě okopíroval předchozí nesouhlas Slámových.

Vypátrala policie autora falzifikátu a motiv, proč postihlo v tak krátké době Slámovy tolik temných věcí? A jak se k tomu staví příslušný stavební úřad i Krajský úřad v Jihlavě, kam případ doputoval?

Zjistíte v úvodním videu. Reportáž je součástí pořadu Záhady Josefa Klímy, jehož archiv najdete zde.

A můžete nás sledovat také na Facebooku.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované