Hlavní obsah

Meda Mládková oslaví 100 let. Darem dostane divadelní hru

Magazín Slavní: Mecenáška Meda Mládková oslaví sté narozeniny. Darem dostane divadelní hru o svém životě. (Video: Pavol Martaus)

 

Reklama

22. 6. 2019 22:22

Sběratelka umění, mecenáška a zakladatelka Nadace Jana a Medy Mládkových a Musea Kampa. To je Meda Mládková, která zanedlouho oslaví sté narozeniny. I proto vzniklo divadelní představení zachycující velkou část jejího života.

Článek

„Meda Mládková je člověk, který si jde za svým. Někdy je i svéráz, ale na druhou stranu, vždycky z ní cítím lásku, pozitivní energii,“ říká o zakladatelce Musea Kampa Daniela Šteruská, producentka a scenáristka divadelního představení Meda. „Já jsem ji poprvé potkala, když jsem se byla v muzeu podívat jen jako návštěvník. Ona seděla na nádvoří tak, jak to dělávala. Zapovídaly jsme se. A já si pak o ní přečetla knížku.“

Konkrétně knihu novináře Ondřeje Kundry „Meda Mládková – můj báječný život“, která se stala předlohou divadelní hry. Ta se již zanedlouho začne hrát v prostorách Musea Kampa. „Nejde o obraz Medy jen jako výtvarné znalkyně a mecenášky, jde o obraz celého jejího života,“ podotýká Šteruská.

Jednotlivé herecké party řešila spolu s režisérkou Adélou Stodolovou Laštovkovou. „Byly jsme si jisté, že chceme Táňu Dykovou. To byl pro nás základ. Když to Táňa vzala, věděly jsme, že k ní musíme vybrat herce, kteří jsou adekvátní jejímu talentu.“

Volba padla na Veroniku Arichtevu. Ta si stejně jako její kolegové zahraje na pódiu hned několik rolí. Neobvyklé to prý není, ovšem pro ni je to premiéra. „Je to těžší v tom, že člověk nejede od začátku do konce jednu roli. Ale zas na druhou stranu to nabízí spoustu možností si to nějak tvořit. Ale je pravda, že zrovna u tohoto představení to není úplně tak jednoduché, protože role jsou vážně kraťounké a podle mě tam není tolik prostoru. Nebo to neumím zahrát,“ dodala se smíchem.

Kolik rolí celkem si herci na pódiu „střihnou“ a proč je právě toto představení tak náročné?

To se dozvíte v úvodní reportáži, která je součástí magazínu Slavní. V premiéře jej můžete sledovat na Televizi Seznam každé úterý od 21:00.

Jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE.

A sledujte nás také na Facebooku.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:
Veronika Arichteva

Doporučované