Hlavní obsah

Meghan dostala od Harryho akvamarínový prsten jeho matky Diany

Foto: ČTK

Sobotní svatba ve Windsoru.

Reklama

20. 5. 2018 11:20

Sobotní svatební obřad ve Windsoru označuje nadšený britský tisk za „triumf”.

Článek

Svatební noc strávili britský princ Harry a jeho manželka Meghan - nyní už jako vévoda a vévodkyně ze Sussexu - na hradě Windsor.

Předcházela jí večerní soukromá svatební párty. Novomanžel podle médií v sobotu daroval své ženě čtvercový akvamarínový prsten, který patřil jeho matce, zesnulé princezně Dianě.

Video: Studio Televize Seznam ke královské svatbě

Studio TV Seznam o královské svatbě. (Video: Seznam)

Na večerní recepci v sídle Frogmore House, které se nachází nedaleko hradu Windsor, si novomanželka oblékla bílou róbu ke krku s odhalenými rameny od britské návrhářky Stelly McCartneyové.

Harry na párty svou manželku odvezl osobně v otevřeném retro jaguáru na elektrický pohon. Poznávací značkou vozu bylo symbolicky datum svatby. Po celou noc byla podle britského tisku od hradu slyšet hlasitá hudba a hodinu před půlnocí místního času ozářil oblohu ohňostroj odpálený u Frogmore House na počest novomanželů.

Cíl svatební cesty novomanželů ještě nebyl oznámen, očekává se ale, že se vydají do Namibie nebo Botswany. S odjezdem budou ovšem muset pár dnů počkat, v úterý se totiž pár zúčastní recepce v Buckinghamském paláci u příležitosti oslavy 70. narozenin princova otce a následníka trůnu Charlese.

Video: Svatba v živém přenosu

(Video: AP)

Britský tisk nešetří superlativy při hodnocení sobotní svatby, která byla podle listu The Sunday Times odrazem osobností prince Harryho a Meghan Markleové: „Neformální, milá, okouzlující, laskavá. Byl to triumf.”

Chválu pějí deníky na oba hlavní aktéry, obřad kombinující tradici s modernitou i nádherné počasí. Pozornost věnují i kázání amerického episkopálního biskupa Michaela Curryho, díky němuž se stal jednou z hvězd obřadu. Nedělník The Mail on Sunday pak poblahopřál novomanželům a napsal, že „vítá obrodu královské rodiny - která je, koneckonců, i naší rodinou”.

„Jestliže tu někdy byla svatba symbolizující moderní, multikulturní, multirasovou Británii, byla to ta včerejší,” shrnul list Sunday Mirror. Za „dokonalý den k pozdvižení nálady celého národa” označil sobotu ve Windsoru list Sunday People.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované