Hlavní obsah

Města na Berounsku usilují o omezení tranzitní dopravy

Foto: Seznam Zprávy

Středočeský kraj.

Reklama

28. 7. 2020 17:21

Města na Berounsku usilují o omezení tranzitní dopravy na silnici II/605, která vede podél plzeňské dálnice D5. Na silnici by podle nich neměla jezdit auta nad 12 tun.

Článek

„Zástupci radnic požadavek projednali s krajským odborem dopravy, který s ním souhlasí,“ sdělil ČTK místostarosta Berouna Michal Mišina. Podle informací z krajského úřadu by omezení mohlo být zavedeno do konce roku.

Například v Berouně by těžká nákladní auta nesměla projíždět úsekem od Pražské ulice po Plzeňskou a musela by se městu vyhýbat po D5. Podobné omezení podle Mišiny již platí v Plzeňském kraji, třeba v okrese Rokycany, a nyní totéž požadují i města na Berounsku. Žádost mají připravenou Žebrák a Zdice, uvažují o ní i Loděnice a Beroun společně s Královým Dvorem se chtějí podle Mišiny také přidat.

Krajský odbor dopravy podle něj souhlasí s omezením tranzitní dopravy na II/605 v celém úseku od hranice s Prahou-západ až po Plzeňský kraj a bude jeho zavádění koordinovat s krajskou správou a údržbou silnic.

Podle informací z krajského úřadu bude zadáno zpracování dopravně inženýrského opatření a následně má být silniční správní úřad požádán o stanovení této úpravy. Na dodržování dopravního omezení by v budoucnu měla dohlížet policie, případně bude na silnici nainstalován automatizovaný kamerový systém.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované