Hlavní obsah

Miliardář Bouška staví ve Finsku největší fabriku na psí žrádlo

Foto: ČTK/Václav Pancer

Majitel Vafo Group Pavel Bouška.

Reklama

19. 3. 16:23

Výrobce krmiv pro domácí mazlíčky Vafo Group byznysmena Pavla Boušky staví ve Finsku továrnu na suchá krmiva pro zvířata až za 210 milionů korun.

Článek

Továrna v jihofinském městě Ikaalinen výrazně navýší výrobní kapacity krmiva pro finský trh, který patří k největším v Evropě. Hodnota investice dosáhne sedmi až osmi milionů eur (180 až 210 milionů korun). Továrna zaměstná zhruba pětadvacet lidí a po dokončení bude největším finským výrobcem krmiva pro domácí zvířata.

„Ve Finsku máme největší tržní podíl ze všech výrobců. Postavit tam vlastní výrobní závod je logický krok,“ řekl pro SZ Byznys Petr Kříž, ředitel akvizic Vafo Group. „Navíc tam můžeme vyrábět některé produkty ze surovin, které lze získat pouze lovem v divokých lesích, a které jsou proto mimo Skandinávii jen těžko dostupné, a ty naopak exportovat dále do Evropy,“ dodal Kříž.

Krmivo se bude vyrábět z finského masa, ryb, kuřat, ovsa a také různých bobulí. Stavba začne letos na jaře a podle Kříže by měla skončit do dvou let.

Vafo Group je česká rodinná firma, která má tržby zhruba 250 milionů eur (6,5 miliardy korun) a po Evropě loni dohromady vyrobila 160 tisíc tun krmiva pro zvířata. Firma má vlastní továrny a pobočky v šesti evropských státech a vyváží do zhruba 75 zemí.

Bouška na přelomu roku koupil podíl v britské firmě Pooch & Mutt. Loni v září získal na severu Polska předního výrobce žvýkacích psích pochoutek Carry Pet Food od jednoho z nejbohatších Poláků Jerzyho Maleka. Podíly má v dalších firmách v Německu, Finsku, Švédsku a Estonsku.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované