Hlavní obsah

Ministr naštval restauraci, když řekl, že se tam našlo podezřelé maso

V nejbližších dnech se budu chtít právně bránit, říká majitel pražské restaurace. (Video: Petr Švihel, Seznam Zprávy)

 

Reklama

6. 2. 2019 20:34

Zvažujeme právní kroky, brání se jednatel restaurace U Moťáka. Nepodvádí s argentinským masem a neví o tom, že by odebíral hovězí z Polska.

Článek

V karlínské restauraci U Moťáka zvoní jeden telefon za druhým. Obsluha jen nešťastně kroutí hlavou. Hosté ruší rezervace, ptají se po závadném mase a mezi nimi jsou u vtipálci, kteří si chtějí rezervovat polské hovězí.

Právě tuto pražskou restauraci ministr zemědělství Miroslav Toman označil na středeční tiskové konferencí za podnik, kam se dostalo podezřelé hovězí maso z Polska. Ve stejný den také v Poslanecké sněmovně prohlásil, že pražská restaurace vydávala polské maso za argentinské a draze ho prodávala.

Restaurace se ostře brání.

„Zvažujeme s advokátem právní kroky k tomu, co se teď děje,“ řekl jednatel restaurace Roman Moťovský.

Ministr Toman na tiskové konferenci přesně nepopsal odkud čerpá své informace. Restauraci U Moťáka ale zmiňuje zpráva Státní veterinární správy, která byla rozeslána redakcím. Ta popisuje, že v souvislosti s šetřením polského hovězího zajistila 31 kilogramů neoznačeného masa.

Podle něj se v restauraci ve skutečnosti našlo špatně označené maso. Šlo o chybu kuchaře. „Nešlo ale jenom o hovězí,“ řekl Roman Moťovský s tím, že jeho zaměstnanec k masu zapomněl přidat čas expirace.

Kontrola však v restauraci podle jednatele nezabavila pouze hovězí, šlo i o další druhy masa. Říká, že hovězí prý nakupuje od prověřeného dodavatele, který ho vykazuje jako české.

„Argentinské maso beru od vážené a hygienicky hlídané firmy,“ dodává Roman Moťovský.

Upozorňuje také, že na jídelním lístku nemá žádná masa, za které by si účtoval tisíc korun, jak ministr Toman také zmiňoval.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované