Hlavní obsah

Modernizace parkoviště v Pastýřské v Liberci začne asi v létě

Foto: Shutterstock.com

Ilustrační snímek.

Reklama

21. 3. 12:46

Liberec za bezmála 29 milionů letos zmodernizuje parkoviště v Pastýřské ulici pro zhruba 130 aut. Práce začnou zřejmě v létě.

Článek

Náměstek primátora Jiří Šolc (Starostové pro Liberecký kraj) uvedl, že jde o první etapu výstavby nové komunikace nazvané Nová Pastýřská, která má spojit Sokolskou ulici s Tržním náměstí.

„Toto propojení je jedno z nejdůležitějších součástí vzniku takzvaného městského okruhu, který by ulehčil centru města a Šaldovu náměstí. A opěrná zeď a toto parkoviště je první fáze, příští rok by měla být silnice,“ řekl náměstek. Výstavba silnice dlouhé asi 400 metrů si vyžádá odhadem 60 milionů korun, cena za parkoviště bude zhruba poloviční.

Parkoviště se nachází na bývalém sportovním hřišti vedle budovy policie. K dispozici tam mají nyní motoristé zhruba 80 míst na hrbolaté hliněné ploše s kalužemi. Už dříve vedení města uvedlo, že po úpravách to bude parkoviště moderního typu, to znamená nejen holá betonová pláň. Vznikne tam i nová městská alej a v projektu se řeší i zasakování vody, aby se zvýšil retenční potenciál území. I proto bude vrchní vrstva parkovacích stání z propustné kamenné dlažby s většími spárami a plochy určené pro pěší budou z kamenné mozaiky. Parkoviště bude v systému režimu P+R, tedy v návaznosti na veřejnou dopravu. „Rádi bychom tam nabízeli i možnost zakoupení jízdenky MHD,“ uvedl vedoucí odboru správy veřejného majetku v Liberci Lukáš Hýbner. Nejbližší zastávka je u bazénu na Tržním náměstí a od parkoviště je vzdálená asi 200 metrů.

Kdy přesně výstavba začne, ještě není jasné. Podle Hýbnera mají zatím vydané uzemní rozhodnutí a budou žádat o stavební povolení a evropskou dotaci. Ta by měla pokrýt zhruba polovinu nákladů. Hýbner předpokládá, že práce začnou v létě a cílem je dokončit je ještě letos. Záležet podle něj bude na tom, kdy získají stavební povolení a jak budou úspěšní při hledání firmy, která práce provede. „Ideální stav by byl dokončit to na konci podzimu tohoto roku,“ dodal Hýbner.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované