Hlavní obsah

Na audienci v Kataru. Tvrdík využívá hradní konexe pro novou éru Slavie

Foto: Profimedia.cz

Vratislav Mynář vzal Jaroslava Tvrdíka nedávno na výlet do Číny. Teď se spolu chystají do Kataru.

Reklama

12. 3. 2020 16:08
Článek

Katar je možná pojistka, jak udržet Slavii finančně nad vodou, pokud čínské zdroje definitivně vyschnou. Zda je vhodné, aby si Jaroslav Tvrdík přihříval slávistickou polívčičku během hradního vyjednávání o oficiální návštěvě katarského emíra v Praze, nechám na posluchačích, říká fotbalový expert Luděk Mádl v pořadu Stopáž.

Až v březnu zamíří z Prahy delegace do katarského Dauhá, na palubě bude kromě Vratislava Mynáře a dalších zástupců Hradu i šéf fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík. Jednání v Kataru chystá využít k hledání dalšího silného sponzora, který by udržel Slavii finančně nad vodou v případě, že se čínští investoři z Edenu odporoučejí.

„Situace v česko-čínských vztazích se mění každou chvíli, vazba je křehká – stačí sledovat výroky Miloše Zemana – a proto je moudré hledat alternativní finanční zdroje i jinde,“ shrnuje Luděk Mádl, který tento týden Tvrdíkovu, byť neoficiální účast, vynesl na světlo.

Peníze ve Slavii přitom aktuálně jsou, má za sebou svůj nejúspěšnější rok. V Lize mistrů vydělala půl miliardy korun, prodala Alexe Krále za 300 milionů do Spartaku Moskva, hostování Tomáše Součka ve West Hamu United se může přetavit v další přestup za půl miliardy. Na druhou stranu má obrovské výdaje. Je nastavená na nákup velmi drahých posil a vysoké platy hráčů.

Proč zrovna Katar? Už na podzim se spekulovalo o tom, že Tvrdík má zájem o partnerství s aerolinkami Qatar Airways. „Oblastí, kde je nadbytek kapitálu a hledají se investiční možnosti, tolik není a arabský svět se pro tohle tak trochu nabízí. Slavia už dříve do mančaftu zařadila bahrajnského útočníka Júsufa, což bylo spojováno právě s Tvrdíkovou snahou přilákat peníze i ze sousedního Bahrajnu,“ vysvětluje Mádl v pořadu Stopáž.

Znamená hledání nového sponzora konec čínské éry Slavie? Jaký je vztah mezi Vratislavem Mynářem a Jaroslavem Tvrdíkem? A jak se česká fotbalová scéna staví k toku peněz z nedemokratických režimů, jako je Čína nebo Katar? Poslechněte si celý pořad v přehrávači nahoře.

Stopáž

Jediný pořad, který si musíte tento týden poslechnout, pokud nestíháte a chcete si udržet přehled. Uvádí Jan Kordovský (@korda).

Souhrn nejdůležitějšího dění, analýza s redaktory Seznam Zpráv, glosy. To vše ve 20 minutách. Vždy v pátek na Seznam Zprávách v sekci Audio.

Budeme rádi za vaše postřehy, podněty a tipy, které nám můžete posílat na adresu audio@firma.seznam.cz.

Reklama

Doporučované